19 kwietnia 2024

Jedynka: Centrum Chemii w Małej Skali

21 i 22 lutego po raz kolejny gościli w naszej szkole chemicy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Przez dwa kolejne dni sale lekcyjne zmieniły się w małe laboratoria chemiczne, w których pod opieką doświadczonych prowadzących z Torunia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania. Były to dwa dni pełne wrażeń, wypełnione pokazami i ćwiczeniami.

 

21 lutego w warsztatach chemicznych wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej a 22 lutego w zajęciach uczestniczyli gimnazjaliści.

Zajęcia rozpoczęły się w salach lekcyjnych. Tam korzystając ze sprzętu i odczynników, które zapewniają prowadzący uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, obserwowali wyniki swojej pracy i wyciągali wnioski.

Kolejnym punktem warsztatów było spotkanie z młodzieżą w sali gimnastycznej gdzie odbył się pokaz efektownych doświadczeń chemicznych z udziałem wszystkich uczestników warsztatów. Również podczas tej części to uczniowie byli głównymi bohaterami.  

Jak co roku prowadzący zaskoczyli nas ciekawymi i wybuchowymi doświadczeniami. 

 

źródło i fot. ZSM nr 1