24 lipca 2024

Jedynka: Listy od dzieci z Hiszpanii

Po kilkutygodniowym oczekiwaniu, do uczniów hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 doszły listy od hiszpańskich dzieci w ramach wymiany listów między szkołami.

Reklamy

– Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony bardzo dobrym poziomem prac, które w wielu przypadkach przypominają list połączony z pracą plastyczną – mówi pomysłodawca akcji Rafał Maksymiuk. – Na szczęście poziom angielskiego w naszej szkole jest równie wysoki i dzieci bez problemu poradzą sobie z projektem. Dzieci z listów mogą się dowiedzieć jak wyglądają ich rówieśnicy, czym się interesują oraz mogą zobaczyć zdjęcia ich zwierzaków domowych. W ciągu 2 tygodni postaram się odesłać nasze listy, aby dzieci w Hiszpanii mogły usłyszeć o Hrubieszowie i Szkole Podstawowej nr 1. Dodam, że dzieci z Hiszpanii zawsze jeżdżą odwiedzić miejsce, gdzie ślą listy (jest to ich 15 wymiana ze szkołami na całym świecie), więc może, gdy skończy się pandemia, będziemy mieli gości w naszej szkole.

Rafał Maksymiuk wyszedł z projektem dotyczącym nauki języka angielskiego, aby uatrakcyjnić naukę w czasach pandemii. Skontaktował się ze swoim znajomym nauczycielem angielskiego w hiszpańskim mieście Vigo i zaproponował, aby uczniowie z tego miasta i Hrubieszowa wymielili się listami, pisanymi w starej, tradycyjnej, papierowej formie.

Reklamy

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Reklamy
Certyfikaty Szkoły Myślenia Pozytywnego dla hrubieszowskiej Jedynki – ZDJĘCIA

Certyfikaty Szkoły Myślenia Pozytywnego dla hrubieszowskiej Jedynki – ZDJĘCIA