22 czerwca 2024

Jedynka: Światowy Dzień Książki z Bratkiem

25 kwietnia w szkolnej bibliotece Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie, zorganizowano akcję czytelniczą pt. „Poczytam Bratkowi”, której celem było włączenie się w obchody „Światowego Dnia Książki 2017”.

Reklamy

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie, będący uczestnikami zajęć terapeutycznych „Ortograffiiti z Bratkiem” i „Ortograffiti”, rodzice i opiekunowie oraz sympatycy książek.

Uczniowie młodsi i starsi, rodzice i nauczyciele, wspólnie czytali bajki o przygodach Bratka, przyjaciela dzieci, który zawsze ma dla wszystkich dobre słowo i porady na każdy dzień.

Reklamy

Najmłodsi uczniowie chętnie słuchali bajek, układali puzzle Bratka oraz nauczyli się słynnej Bratkowej rymowanki, która brzmi:

„Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka KSIĄŻKA,
najlepszy przyjaciel człowieka”…

Reklamy

Podczas spotkania rodzice opowiadali o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa oraz o tym , jakie zalety ma czytanie książek. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania i drobne upominki za udział w akcji czytelniczej oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Dziękuję za włączenie się we wspólne czytanie rodzicom/opiekunom: Pani Beacie Patkowskiej, Pani Agnieszce Tomickiej, Pani Sylwii Dżygało, Panu Andrzejowi Belinie oraz Pani bibliotekarce Ewie Tymeckiej i Pani Dorocie Bobak.


Zdjęcia >>


Organizator Marta Kuczyńska, terapeuta pedagogiczny