Jem drugie śniadanie – dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki ze zdrowych produktów

12 września, po raz pierwszy hrubieszowski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy włączył się do ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Jem drugie śniadanie”. Celem akcji jest wyrobienie dobrego nawyku spożywania drugiego śniadania.

Reklamy


Niestety, większość dzieci nie sięga po drugie śniadanie, co niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie młodego organizmu. Młodzi ludzie jeśli jedzą posiłek, to w jego skład wchodzą przeważnie tuczące chipsy, słodycze i napoje gazowane .

Kampania „Jem drugie śniadanie” wspiera program dożywiania głodnych dzieci w Polsce „Pajacyk”. Dzięki wspólnej inicjatywie, we wrześniu 2015r., wydano 15 600 tys. ciepłych posiłków w szkołach i na terenie całego kraju.

W akcję zaangażowanych jest wiele sławnych ludzi, których twarze znamy z ekranów telewizyjnych. Ambasadorami są: Katarzyna Glinka, Anna Wyszkoni, Andrzej Krzywy, Dorota Chotecka, Ola Szwed, Karolina Malinowska, Kamila Szczawińska i Jerzy Grzechnik.

Szkolne koło PCK i zespół do spraw kształcenia zintegrowanego, zorganizował zajęcia, podczas których dzieci z klas szkoły podstawowej i zespołu rewalidacyjno-wychowawczego, samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki ze zdrowych produktów. Robiły przekąski z razowego pieczywa, świeżych warzyw, wędlin i sera.  Kanapkami dzieliły się także ze starszymi kolegami, którzy tego dnia nie mieli drugiego śniadania. Każdy uczestnik otrzymał naklejki i zakładkę do książki z logiem kampanii oraz broszurę z przepisami na zdrowe kanapki.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ!!!

 

Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/195330/jem_drugie_sniadanie