25 czerwca 2024

Jesienni plastycy

Około 100 propozycji uczestniczyło w tegorocznym konkursie na „Najciekawszą Pracę Roku 2012”, odbywającego się w ramach Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2012.

Reklamy

Uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród laureatom, odbędzie się podczas wernisażu pokonkursowej wystawy w najbliższy piątek 9 listopada o 15.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Autorami prac są indywidualni artyści oraz uczestnicy pleneru malarskiego, w którym w lipcu tego roku w Suścu uczestniczyło kilkunastu plastyków z różnych części kraju.

Reklamy

Spośród wszystkich propozycji jury zakwalifikowało na wystawę ponad 70, przynajmniej po jednej każdego z autorów. Są to m.in.: obrazy olejne, akryle, pastele, rysunki, grafiki, tkaniny i rzeźby. 

Tytuł „Najciekawszej pracy roku” otrzyma jedna propozycja, ale nagród będzie więcej. Po dwie wręczą burmistrz Hrubieszowa, starosta i wójt gminy Hrubieszów, a także dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury i przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ponadto podczas piątkowego wernisażu pięciu autorów otrzyma wyróżnienia.

Reklamy


Źródło: ias24.eu