18 czerwca 2024

Jolanta Janiec laureatką Stypendium im. Olgi Rok

15 listopada w łódzkiej Fabryce Sztuki, w ramach jubileuszowego Kongresu Bibliotek pod hasłem „Brawo Wy! Brawo My!“ do grona laureatek i wyróżnionych dołączyło 6 kolejnych, wspaniałych kobiet.

Reklamy

 

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności. Na co dzień zabiegane, otoczone ludźmi i robiące dziesięć rzeczy na raz.

15 listopada 2018 r. w świetle reflektorów odbierały Stypendium im. Olgi Rok, wyjątkową nagrodę dla bibliotekarek, które nie boją się zmian. Wśród laureatek znalazła się Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

Kryteria brane pod uwagę przez Kapitułę Konkursu to: zaangażowanie kandydatki w działalność biblioteki, ze szczególnym uwzględnieniem nowatorskich metod współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki oraz z jej innymi partnerami, ambicje i plany na przyszłość, m.in. planowany sposób wykorzystania stypendium oraz całokształt doświadczeń życiowych kandydatki, w kontekście pracy w bibliotece i poza nią.

Stypendium im. Olgi Rok wspiera rozwój osobisty bibliotekarek oraz, zbierając ich historie, zwraca uwagę na kluczową rolę kobiet jako liderek w swoich społecznościach. Partnerami stypendium są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. 

Reklamy

 

Wideo:

 

 

 

Strony źródłowe:

http://www.projektbabcia.pl/

https://www.filantropia.org.pl/aktualnosci/aktywistki-innowatorki-pocieszycielki-ekspertki-serca-spo%C5%82eczno%C5%9Bci-lub-po-prostu-bibliotekarki

http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Znamy_laureatki_Stypendium_im_Olgi_Rok.html


wideo, fot.: facebook.com/ Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego