Józef Wąsiel Mistrzem Europy Masters w rzucie dyskiem! [ZDJĘCIA]

W dniu 14 sierpnia 2022 r. w czeskich Lovosicach odbyły się Mistrzostwa Europy Masters (Weteranów) w lekkiej atletyce, w których Józef Wąsiel z Mircza, zawodnik Unii Hrubieszów, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii wiekowej M75 w rzucie dyskiem o wadze 1 kg wynikiem 31.91 m.

A tak pisze o tym sukcesie na swojej stronie fb Mistrz Europy:

Sobota przed południem wyjazd z synem Markiem – kierunek LOVOSICE MASTERS EUROPA 2022 odległość 1000 km.

Niedziela przed południem rzut dyskiem M 75 – cel osiągnięty. Dotychczas w mojej kolekcji brakowało z Mistrz. Europy medalu, zdobyłem złoty, z którego jestem bardzo zadowolony. Drugiego zawodnika pokonałem o ponad 4 m. W rzucie dyskiem zdobyłem złoto z wynikiem 31,91m.

Bardzo dobrze przebiegała podróż, bo są bardzo dobre drogi w Polsce, jak i w Czechach, dziś wyjechaliśmy po południu a w domu byliśmy przed 22.

Na jednym ze zdjęć stoję razem z Czesławem Roszczakiem, z którym często startujemy na zawodach. Jest to wybitny sportowiec, który w tym roku na mistrzostwach świata zdobył 5 medali i objął prowadzenie w rankingu na najlepszego Mastersa roku 2022. Startuje on w kategorii M80.

W tym sezonie szykuje się jeszcze kilka startów, w których mam nadzieje uczestniczyć.

Dziękuję wszystkim za gratulacje i miłe komentarze. Pozdrawiam miłośników sportu.