Jubileusz Teatru Piosenki Młyn z Hrubieszowa za nami

W niedzielę 14.04.2013 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury z okazji pięcioletniego Jubileuszu z uroczystym koncertem, prezentując wysoką formę wystąpił z własnym repertuarem Teatr Piosenki Młyn z Hrubieszowa. W nagrodę otrzymał na stojąco gromkie i długie brawa od publiczności, które przyczyniły się do bisowania oraz Dyplom Gratulacyjny z bukietem kwiatów od Burmistrza Miasta Hrubieszów Tadeusza Garaja!

Reklamy


Krótka relacja!

Na przyozdobionej, m.in. Tablicą Informacyjną o Jubileuszu scenie, koncert rozpoczął przebrany za „wirażkę” z okresu międzywojennego Tomasz Brudnowski, już od kultowej piosenki Teatru „Masteczko na H”, która od razu tych, którzy kochają swoje miasteczko wprowadza w nastrój jestem z MIASTA HRUBIESZOWA i już!!!

Następnie, nastąpiły prezentacje dobrze znanych bywalcom występów tej ekipy różnych typów piosenek, przeplatane różnymi dowcipami i scenkami teatralnymi (znakomicie, np. Anna Fietko – Kamila Wróbel), jak i nominacjami oraz nagradzanie Tych, którzy wnieśli wkład w rozwój działalności bohaterów wieczoru.

Dla mnie osobiście spodobało się wszystko, ale wyróżniam wykonanie o wspaniałym tekście, przyprawiającym dreszcze, napisanym przez Adama Szabata, tekstu piosenki „Prośba” przez młodziutką Karolinę Krawczuk. Również świetnie zaprezentowała się jej rówieśnica Marysia Łyko. Ten fakt tylko może cieszyć i świadczyć, że Teatr Piosenki „Młyn” jeszcze nie raz nam się zaprezentuje, ponieważ tak jak w sporcie, miejscowość o naszym potencjale, musi liczyć się z tym, że ci, co uzyskają maturę, albo i nie, po prostu „pójdą w świat”.

Dyplom Gratulacyjny z bukietem kwiatów od Burmistrza Miasta Hrubieszów Tadeusza Garaja wręczył jego zastępca p. Paweł Perelmuter.

 

Na scenie podczas Jubileuszu swoje umiejętności zaprezentowali:

Anna Fietko,

Monika Jarmoszczuk,

Katarzyna Sowierszenko – Gil,

Marysia Łyko,

Karolina Krawczuk,

Kamila Wróbel,

Tomasz Brudnowski,

Maciej Łyko,

Andrzej Pakuła,

Adam Szabat.

 

Ponadto „Młynarzy” we wcześniejszych występach reprezentowali:

Barbara Bielecka,

Małgorzata Bielecka,

Karolina Drewnik,

Marta Kowalska,

Ewa Pachniewska,

Mateusz Kłak,

Bartłomiej Powęzka.

 

Tabliczki pamiątkowe „Młynki” otrzymali:

Anna Fietko,

Kamila Wróbel,

Małgorzata Bielecka,

Karolina Drewnik,

Magdalena Sielicka,

Mateusz Kłak,

Krzysztof Zawisza,

Stanisław Nowak,

Stanisław Kłak,

Krzysztof Konopa.

 

Wypowiedź – Teresa Kitlińska lat 90!

– Byłam już na wcześniejszych występach Teatru Piosenki „Młyn” i to, co prezentują bardzo mi odpowiada, lubię takiego typu piosenki, czy występy teatralne. Cieszę się, że są w naszym Hrubieszowie, tacy zdolni, młodzi ludzie, którzy znajdują czas, aby nam umilać życie. Jeżeli, znowu coś przygotują i dopisywać mi będzie zdrowie na pewno przyjdę!

 

Tekst piosenki:

PROŚBA
Adam Szabat

Poproszę słowika by pieśń
zaniósł na skrzydłach do nieba,
bo mi losie brakuje łez,
bo mi losie siły potrzeba.

Poproszę by drzewo swym pniem,
którym chronić mnie może, niech chroni mnie.
We mnie losie burzy się krew.
We mnie losie ginie nadzieja.

Pragnę dotknąć życia
w nim raz szczęście mieć.
Jeśli każesz mi iść będę biec,
by w ramionach dobrych zapomnieć, że
życie moje to przecież jest grzech.Uwaga!

W niedzielę 21.04.2013 r. od godz. 19.00 kolejna uczta artystyczna na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury, ponieważ wystąpi Lubelska Federacja Bardów z Janem Kondrakiem na czele!!!

Bilety w przedsprzedaży w HDK.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)