Kacper Węgor ze Staszica po raz kolejny laureatem angielskiego dyktanda

29.01.2019 r. odbył się finał III Dyktanda w Języku Angielskim organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Podobnie jak w latach poprzednich w ścisłym finale nie mogło zabraknąć uczniów hrubieszowskiego Staszica.

Reklamy

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego.

Do finału zakwalifikowało się 32 uczniów. Warunkiem przejścia eliminacji było uzyskanie co najmniej 260 punktów z 265 możliwych.

Reklamy

Sześcioro uczniów Staszica zakwalifikowało się do finału. Byli to: Magdalena Bojarczuk Ib, Magdalena Magierka IIe, Kacper Węgor IIIa, Mikołaj Janik IIIa, Patryk Mazurek IIIa, Damian Traczuk IIIa.

W etapie finałowym najlepiej wypadł Kacper Węgor z klasy IIIa (mat – fiz.), który otrzymał tytuł Laureata, uzyskując zaszczytne czwarte miejsce w finale konkursu. Była to najwyższa nota spośród uczniów naszego powiatu. Warto nadmienić, że był to trzeci udział Kacpra w finale tego konkursu, natomiast drugi z kolei tytuł Laureata.

Kacprowi, jego koleżankom i kolegom gratulujemy sukcesu, i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych konkursach!

 

źródło i fot. ZS nr 2