Kalkulator kredytowy – czego można się z niego dowiedzieć?

Zaciągnięcie kredytu to wyjątkowo poważne zobowiązanie. Z perspektywy kredytobiorcy najważniejsza jest wysokość raty, jaką trzeba będzie spłacać. W łatwy sposób można to sprawdzić, korzystając z narzędzia jak kalkulator kredytowy. Dzięki niemu szybko poznaje się przybliżoną wartość raty kredytowej.

Nieoceniona pomoc dla kredytobiorców

Istnieje wiele wygodnych narzędzi do produktów bankowych. Za bardziej popularny uchodzi kalkulator kredytowy. Korzystają z niego nie tylko osoby, które chcą wziąć kredyt, ale także ci, którzy się do tego dopiero przymierzają. W kilka minut można sprawdzić, czy obecna wysokość zarobków zagwarantuje nam bezpieczeństwo finansowe w sytuacji, gdy będziemy spłacać raty. Kalkulator to narzędzie intuicyjne. Wystarczy podać kilka najważniejszych danych bez ujawniania informacji drażliwych. To między innymi kwota kredytu i jego oprocentowanie. Po analizie, na podstawie specjalnego algorytmu, szacuje się, jaka będzie miesięczna wysokość rat.

Kalkulator kredytowy przed podpisaniem umowy

Przeciętny kredytobiorca nie ma pojęcia, jakie jest oprocentowanie nominalne, wysokość prowizji czy ubezpieczenia kredytu. Co więcej, interesując się wnioskiem o kredyt, wypadałoby przeanalizować to, co proponują różne banki. Nie każdy jest w stanie rozszyfrować wszystkie kruczki prawne. W takiej sytuacji kalkulator w Notus Finanse to doskonała podpowiedź. Przed wizytą w banku można już dysponować wiedzą, dotyczącą wysokości naszych zobowiązań. Wszelkie niejasności warto doprecyzować, korzystając z fachowej pomocy doradcy kredytowego. Dzięki kalkulatorowi kredytowemu uzyskane informacje będą najbardziej zbliżone do tego, co zaoferuje bank.

Najlepsza oferta w kilka chwil

Czego można się dowiedzieć z kalkulatora kredytowego Notus? Przede wszystkim tego, jak wysoka będzie nasza rata w dogodnej dla nas opcji, czyli raty stałej lub zmiennej. Wartości podane przez kalkulator kredytowy są szacunkowe. W praktyce oznacza to, że mogą się nieco różnić od tego, co ostatecznie usłyszymy w wybranym przez nas banku. Na ostateczną wysokość rat wpływa wiele czynników. Nie wszystkie uwzględnia kalkulator kredytowy. Co więcej, w indywidualnej rozmowie z kredytobiorcą bank może zaproponować inne oprocentowanie czy wysokość ubezpieczenia.

Czy warto korzystać z kalkulatora kredytowego? Na pewno tak. Narzędzie uwzględnia bowiem te wartości, które są najczęściej stosowane przez banki.

(tekst i fot. mat. partnera)