Kelner, barman, kelner od win – kurs w Zespole Szkół nr 1 zakończony

W ZS nr 1 w Hrubieszowie, w dniach 2-3.03 i 9-10.03 2013r. odbył się kurs – „Kelner, barman, kelner od win”. Wzięło w nim udział 29 uczestników (uczniowie naszej szkoły, absolwenci, nauczyciele, uczniowie z innych hrubieszowskich szkół, studenci oraz pracownicy, którzy chcieli zdobyć nowe wiadomości i umiejętności).

Reklamy

Uczestnicy mogli poznać tajniki bycia kelnerem, barmanem, czy sommelierem. Ciekawostką na kursie okazał się serwis specjalny – serwowanie homara i fondue.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe. Kursanci uczyli się profesjonalnej obsługi gości w restauracji, tego, jak przygotować nakrycie do serwisu a la carte, przenoszenia tac, talerzy, serwowania dania z półmiska, gaszenia świecy, otwierania i degustowania wina, sporządzania drinków.

Kursanci byli nadzwyczaj aktywni, zadawali bardzo dużo pytań, dlatego zostali zwolnieni z egzaminu. Wszyscy otrzymali zaświadczenie w języku polskim i certyfikat w języku angielskim.

Kurs „Kelner, barman, kelner od win” prowadził Pan Grzegorz Górnik – założyciel Akademii Kelnerskiej, który współpracuje z naszą szkołą już od 4 lat.

W naszej szkole organizacją zajmuje się p. Joanna Janicka.

 

 

Joanna Janicka

fot. ZS nr 1