15 kwietnia 2024

Kino Plon zaprasza: Sam Sam, Zdrajca

Kino Plon zaprasza na projekcje filmów: „SAM SAM” i „Zdrajca”.

SAM SAM  {2D, Dubbing, 87 min., B/O}

 

16.08.2020 niedziela godz. 15:30

17.08.2020 poniedziałek godz. 16:30

18.08.2020 wtorek godz. 16:30

19.08.2020  środa godz. 16:30

 

SAM SAM

2D DUBBING

Gatunek: familijny

czas trwania: 87 min.

od lat: B/O

Studio, które stworzyło Minionki, przedstawia przezabawne i pełne akcji przygody najmniejszego superbohatera galaktyki. Zwiedzaj kosmos i sięgnij gwiazd w poszukiwaniu zaginionej supermocy. Być może odkryjesz nową planetę lub dotrzesz tam, dokąd nie dotarł jeszcze żaden dzieciak.

Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakie można zdobyć.

***

Zdrajca {2D, Napisy, 152 min., +15}

 

16.08.2020 niedziela godz. 18:00

17.08.2020 poniedziałek godz. 19:00

18.08.2020 wtorek godz. 19:00

19.08.2020  środa godz. 19:00

 

Zdrajca 

gatunek: dramat

czas trwania:. 152 min.

od lat: +15

Wirtuoz włoskiego kina Marco Bellocchio w opartym na faktach filmie o jednym z najgłośniejszych mafijnych procesów w historii. Boss sycylijskiej mafii, który złamał zmowę milczenia. Czy tytułowemu zdrajcy, który decyduje się stanąć po stronie sprawiedliwości, uda się uciec od ścigających go, zdeterminowanych przestępców? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o filmie 80-letniego laureata Srebrnego Niedźwiedzia, twórcy „Zwycięzcy” i „Czasu religii”, który walczył w 2019 roku o Złotą Palmę w Cannes.

W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Tytułowy „Zdrajca” nie jest jednak herosem, Bellocchio widzi w nim niemal szekspirowskiego bohatera, uwikłanego w tragiczny konflikt. Film wspaniale ogrywa jego dwuznaczność: to morderca, niewierny mąż, człowiek brutalny, cyniczny i bezwzględny. Zeznaje przeciw swoim w obronie honoru mafii – tej, która go wychowała, a którą jego zdaniem zdradzili nowi przywódcy. To lojalność wobec „rodziny” każe mu wydać bossów i ujawnić w sądzie wszystkie sekrety Cosa Nostry. Umieszczeni podczas procesu w klatkach, dawni przyjaciele zamieniają się w dzikie zwierzęta. Plują, rzucają się na kraty, żądają krwi „Zdrajcy”. Jedynym sojusznikiem żyjącego w ukryciu, zaszczutego mężczyzny jest legendarny sędzia Falcone.

***

Rezerwacja i sprzedaż www.kinoplon.pl

Rezerwacje niewykupione 30 min. przed rozpoczęciem seansu są anulowane automatycznie.

Kasa kina w okresie wakacyjnym otwierana jest godzinę przed pierwszym seansem w każdym dniu projekcji.

 *

Ceny biletów:

Film 2D ulgowy 12 zł., normalny 14 zł.

Film 3D ulgowy 14 zł., normalny 16 zł.

 *

Karta Dużej Rodziny:

Film 2D ulgowy 10 zł., normalny 12 zł.

Film 3D ulgowy 12 zł., normalny 14 zł.

 *

Do oglądania filmów w projekcji 3D niezbędne są okulary, które można zakupić w kasie Kina PLON.

Okulary do oglądania filmów w projekcji 3D – Cena 4 zł

Kino PLON zastrzega sobie możliwość zmiany w repertuarze, terminach, godzinach i formatach filmów.