30 maja 2024

Klub Kolekcjonera na 600-lecie Unii Horodelskiej

Z okazji 600-lecia Unii Horodelskiej przypadającego 2 października 2013 roku Klub Kolekcjonera przy Hrubieszowskim Domu Kultury wydał trzy pocztówki i stempel okolicznościowy poświęcony temu wydarzeniu.

Pocztówki zaprojektował znany hrubieszowski artysta Alfred Przybysz, wykonaniem stempla zajęła się firma Bruno. Pocztówki, ze względu na szczupłe finanse klubu, wydano w niewielkim nakładzie. Sąjeszcze do nabycia w HDK lub u kolekcjonerów.

Należy spodziewać się następnych wydawnictw związanych z ważnymi rocznicami historycznymi lub innymi wydarzeniami związanymi z Hrubieszowszczyzną.

 


 

Hrubieszowski Klub Kolekcjonera reaktywowła swoją działalność kilka lat temu. Na comiesięcznych spotkaniach (trzecia niedziela miesiąca w godz. 10.00 – 12.00) w HDK znani hrubieszowscy kolekcjonerzy wyminiają się doświadczeniami z różnych dziedzin związanych z kolekcjonerstwem.

Klub skupia specjalistów z takich dziedzin, jak: filatelistyka, numizmatyka, kolekcjonerstwo pocztówek, bibliofilstwo, militaria i inne. Członkowie służą radą i pomocą początkującym zbieraczom – kolekcjonerom. Organizują także okresowe wystawy swoich zbiorów w Hrubieszowskim Domu Kultury i innych ośrodkach kultury, szkołach, bibliotekach na terenie miasta.

Zainteresowanych, szczególnie młodych kolekcjonerów i nie tylko, serdecznie witamy na swoich spotkaniach.

 

Opracował – Jan Kalisz