18 czerwca 2024

Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki – bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w Hrubieszowie

Wystartowała rejestracja na 10 edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w 90 miastach oraz online, dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział całkowicie darmowy. Akcja odbędzie się w terminie od 5 do 27 lutego 2022 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: NASK, ORE oraz włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.

Reklamy

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze – mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” jest właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w nauce programowania. Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Reklamy

Jak programować? Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

Reklamy
  • Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
  • Minecraft Education Edition – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
  • App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
  •  C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Rejestracja na wydarzenie oraz dokładne adresy, terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl (Należy wybrać lokalizację Hrubieszów, grupę wiekową dla dziecka, kurs na jakie zapisujemy dziecko oraz godzinę). Serdecznie zapraszamy !!! 

Informacje TEL. 734 631 615

https://www.facebook.com/giganciprogramowaniahrubieszow

Partnerem medialnym akcji jest portal lubiehrubie.pl.

­

(info, grafika: Giganci Programowania)


Zobacz też:

Wyjazdy turystyczne młodzieży z powiatu hrubieszowskiego

Wyjazdy turystyczne młodzieży z powiatu hrubieszowskiego


LubieHrubie na Instagramie