Kolejna publikacja hrubieszowskiego muzeum już w październiku

Już w październiku odbędzie się promocja katalogu pt. Malarstwo Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

 

W pierwszych dniach marca bieżącego roku hrubieszowskie muzeum poinformowało o pomyślnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu środków finansowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu dotyczącego opracowania i opublikowania katalogu pt. Malarstwo Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie (program pod nazwą „Dziedzictwo kulturowe 2016”, priorytet „Wspieranie działań muzealnych”).

Od tego czasu upłynęło pół roku i dziś z radością donosimy, że projekt jest na końcowym etapie realizacji. Oficjalna promocja katalogu odbędzie się już w październiku i to wówczas oddamy tę publikację do rąk Czytelników. Zadbamy również o to, aby katalog trafił do ważnych i liczących się instytucji kultury i sztuki oraz ośrodków naukowych i bibliotek w kraju i poza nim.

Malarstwo Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie to pierwsza tak obszerna publikacja w całości poświęcona twórcy związanemu z naszym regionem a wciąż jeszcze mało znanemu. Jest to nie tylko katalog ukazujący obrazy z kolekcji hrubieszowskiego muzeum, ale również przewodnik po stałej ekspozycji pt. Galeria twórczości Pawła Gajewskiego prezentowanej w dworku du Chateau. Autorką opracowania jest Dorota Grzymała, kustosz działu sztuki hrubieszowskiego muzeum.

Liczymy, że Czytelnikom przypadnie do gustu kolejna nasza publikacja, dzięki której nazwisko i dokonania twórcze Pawła Gajewskiego na stałe wpiszą się nie tylko do kultury lokalnej, ale też ubogacą kulturę narodową.       

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie internetowej muzeum: www.muzeum-hrubieszow.com.pl w zakładce poświęconej realizowanemu projektowi. Zapraszamy również do śledzenia muzealnego fanpage’a, gdzie na bieżąco będziemy relacjonowali kolejne etapy realizacji zadania.   

Publikację katalogu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad promocją katalogu objęły: TVP3 Lublin i Polskie Radio Lublin.

 

 

Info: Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.