18 lipca 2024

Kolejny alarm bombowy i pożar sklepu

W dniu dzisiejszym straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że w bloku zamieszkałym przez 5 rodzin w Kościaszynie znajduje się bomba. Na miejsce zdarzenia wysłano 2 samochody z JRG Hrubieszów oraz samochód specjalny ratownictwa technicznego z OSP Dołhobyczów.

Reklamy

b>Kościaszyn, gmina Dołhobyczów 2007-12-13

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że w bloku zamieszkałym przez 5 rodzin znajduje się bomba. Na miejsce zdarzenia wysłano 2 samochody z JRG Hrubieszów oraz samochód specjalny ratownictwa technicznego z OSP Dołhobyczów.

Reklamy

Strażacy i policjanci po przybyciu na miejsce przystąpili do ewakuacji 3 rodzin z zagrożonego bloku. Wezwano też karetkę pogotowia ratunkowego. Z informacji uzyskanych od anonimowej osoby bomba miała wybuchnąć ok 15.50. Zanim wybiła godzina „0” policjanci ustalili już sprawcę fałszywego alarmu.

Przeprowadzenie takiej akcji to spore koszty, które pokrywają służby ratunkowe a następnie sprawca fałszywego alarmu.

Reklamy

***

Hrubieszów, 2007-12-07

Po godz. 20 Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze sklepu ze sprzętem RTV przy ul. Staszica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przez okratowane okna i drzwi z wnętrza sklepu wydobywają się duże ilośćci dymu.

Działania straży polegały na przecięciu pilarką tarczową (w obecności policji) kłódki sklepu oraz wybiciu okna przy pomocy łomu. Dwóch strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych weszło do pomieszczenia i podało jeden prąd wody na palące się ściany oraz regały ze sprzętem elektronicznym.

Pożar powstał od prowizorycznego piecyka i rury odprowadzającej spaliny, przy których były składowane pudełka i papiery. Z wypowiedzi właściciela wynika, że piec po zamknięciu sklepu nie został wygaszony i zabezpieczony. Zbyt bliskie składowanie pudełek po sprzęcie elektronicznym i papierów spowodowało pożar.

Spaleniu uległa część sprzętu elektronicznego (CB radia, radiomagnetofony, kable, piloty itp.)
Nadpaleniu uległ drewniany strop, ściany, regały, lady.

info
rzecznik KP PSP w Hrubieszowie
asp. Piotr Sendecki

zobacz zdjęcia z pożaru sklepu>>