15 lipca 2024

Kominki Wrocław – rodzaje

Kominki Wrocław – rodzaje

Jakie wyróżniamy typy kominków Wrocław? Wybór kominka nie jest tak prosty, jak pokazują w reklamach. Wszystko zależy od specyfiki domu i od potrzeb domowników. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów kominków. Różnią się one między sobą budową i systemem rozprowadzania energii cieplnej. Zachęcamy Cię do poznania wszystkich dostępnych rodzajów kominków Wrocław. Wtedy o wiele łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru i umieścić w swoim domu taki rodzaj kominka, który w największym stopniu odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Pamiętaj o tym, że kominek musi być nie tylko praktyczny, ale również jak najbardziej bezpieczny.

Kominki Wrocław – kominki otwarte

Kominek otwarty Wrocław to jeden z najpopularniejszych rodzajów. Często spotyka się go w domach jednorodzinnych. Jeszcze kilkanaście lat temu w salonach amerykańskich willi, zawsze musiały być kominki otwarte. Służyły do tego, żeby zbierali się przy nich wszyscy domownicy i goście. Tuż obok kominka otwartego stały narzędzia kominkowe. Sprawiały one, że dokładanie drewna lub czyszczenie kominka otwartego po prostu stawało się możliwe. Teraz kominki otwarte stały się modne w naszym kraju.

Sama konstrukcja kominka otwartego jest dosyć wymagająca. Z uwagi na otwartą komorę spalania, konstruktorzy musieli znaleźć sposób na to, żeby ciepło było oddawane do pomieszczenia. Bardzo ważne jest to, żeby jego straty były jak najmniejsze. Równie istotna jest tutaj wielkość paleniska. Od niego zależy, jak dużą ilość ciepła będzie ono w stanie wygenerować. Kolejne pytanie jest takie, ile taki kominek Wrocław będzie oddawał ciepła do pomieszczenia. Górna część tylnej ścianki komory jest pochylona do przodu. Gdy stworzy się skos, to skutecznie odbija on ciepło oraz wyrzuca je na zewnątrz, do pomieszczenia.

Kominki Wrocław – wkład konwekcyjny

Do konwekcyjnych wkładów kominkowych zaliczamy wszystkie wkłady powietrzne, które nie mają w sobie płaszcza wodnego. Energia cieplna z wkładów jest oddawana do pomieszczeń zaraz po rozpaleniu drewna w kominku. Przechodzi ona przez cały korpus, rury dymowe i szybę. Na rynku są dostępne obecnie również kominki Wrocław, które wykorzystują pozostałe możliwe technologie dystrybucji energii cieplnej. Bardzo często są to kominki wyposażone w system DGP, czyli dystrybucji gorącego powietrza. Czy znasz jeszcze jakieś kominki Wrocław?  My chcemy Ci jeszcze bardzo mocno polecić kominki z płaszczem wodnym i wolnostojące. Jednak o nich napiszemy jeszcze w innych artykułach.

­

tekst i fot. mat. partnera