3 grudnia 2023

Konferencja z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Hrubieszów

Reklamy

W związku z obchodzonym w dniu 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze oraz osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa zastępczego naKonferencję dotyczącą sytuacji rodzin zastępczych w powiecie hrubieszowskim, która odbędzie się dnia 31 maja 2011 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

Podczas Konferencji ogłosimy wyniki konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów na plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego. Konkurs ten odbywał się pod patronatem Starosty Hrubieszowskiego.

Reklamy

Intencją naszych działań jest rozpropagowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz podkreślenie potrzeby tworzenia rodzin zastępczych, które są alternatywą wobec pieczy instytucjonalnej i najbardziej korzystną formą opieki dla zapewnienia prawidłowego rozwoju dziecka. Należy zaznaczyć, że w powiecie hrubieszowskim w 66 rodzinach zastępczych wychowuje się obecnie 89 dzieci.

Liczymy na Państwa udział w naszych uroczystościach oraz na zrozumienie i docenienie wagi idei rozwoju form rodzicielstwa zastępczego.

***

Źródło: www.pcpr.hrubieszow.info