Konkurs Młodych Instrumentalistów

Katarzyna Szlonzak, Bartłomiej Jurkiewicz i Gabriela Lewandowska będą reprezentować Hrubieszów w Wojewódzkim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Lublinie. To oni uzyskali najlepsze oceny jury, podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w środę 3 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

Hrubieszowski Dom Kultury informuje, że w dniu 3.11.2010r. w Sali widowiskowej naszej placówki odbyły się eliminacje powiatowe VII Wojewódzkiego Konkursu Młodych instrumentalistów „Chopinowskie Impresje”.

W konkursie uczestniczyło 10 wykonawców – instrumentalistów dziecięcych i młodzieżowych z ośrodków kultury i ognisk muzycznych powiatu hrubieszowskiego. Młodzi wykonawcy zaprezentowali 2 utwory (w tym obowiązujący 1 utwór F. Chopina) z muzyki klasycznej i rozrywkowej. Uczestnicy oceniani byli przez komisję w dwóch kategoriach wiekowych: 8-11 lat oraz 12-15 lat.

Wyróżnienia:

W kategorii 8-11 lat
– Aleksandra Kołodziej SOM Hrubieszów, nauczyciel R. Gumiela

W kategorii 12-15 lat
– Marta Gałan SOM Hrubieszów, nauczyciel J. Wróblewski
– Tercet gitarowy: Aleksandra Ożga, Dominika Tokarska, Kamil Dziadosz SOM Dołchobyczów, nauczyciel R. Podgórski.

Nagrodzeni:
– Katarzyna Szlonzak, nauczyciel R. Gumiela
– Bartłomiej Jurkiewicz, nauczyciel P. Gumiela
– Gabriela Lewandowska, nauczyciel K. Gumiela

Nagrodzeni wykonawcy zostali nominowani do Wojewódzkiego Konkursu Młodych Instrumentalistów, który odbędzie się 8 grudnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Współorganizatorem przeglądu było Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne, a imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona Fryderykowi Chopinowi zprywatnych zbiorów pani Łucji Watras – Czapki.

***

Info:
Koordynator konkursu powiatowego
Jerzy Wróblewski