22 czerwca 2024

Konkurs wiedzy o Hubalu

Uczniowie szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego mają szanse wykazać się wiedzą o „Hubalu”. Najbliższa edycja konkursu historycznego pod hasłem „Major Henryk Dobrzański HUBAL” odbędzie się 12 kwietnia.

Reklamy

W rywalizacji mogą brać udział uczniowie klas IV – VI, którzy interesują się historią i zasługami legendarnego dowódcy. Każda szkoła może wystawić jedną 5-osobową drużynę.

Reklamy

Konkurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszym etapie 3 osoby z drużyny, indywidualnie, będą rozwiązywać test składający się z 15 pytań. Będą mieć na to pół godziny, a punkty uzyskane przez poszczególnych zawodników zostaną zaliczone na konto drużyny z danej szkoły. W części praktycznej 2 kolejne osoby z zespołu, w ciągu 10 minut, zaprezentują plakat lub ilustrację, dotyczącą ciekawej historii związanej z postacią mjr Henryka Dobrzańskiego.

Reklamy

Podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia o 10.00 podczas uroczystej akademii z okazji 71 rocznicy śmierci majora Henryka Dobrzyńskiego „Hubala” w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

Szczegółowe informacje, regulamin i lista lektur, z którymi powinni się zapoznać uczniowie znajdują się na stronie: www.razem.hrubieszow.info.

Międzyszkolny Konkurs Historyczny organizują: Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, Burmistrz Hrubieszowa i Szkoła Podstawowa nr 3.

***

Źródło:
www.ias24.eu