13 czerwca 2024

Kościuszko: I Debata Walentynkowa 2015

We wtorek 17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki odbyła się zapowiadana I Debata Walentynkowa na terenie Hrubieszowa. Temat debaty brzmiał: „KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ – Miłość czy zakochanie?”

Reklamy

 

Pomysłodawcą debaty był Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – ks. Stanisław Książek na co dzień pracujący z młodzieżą naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły służyli pomocą podczas przygotowań do spotkania. 

Debatę otworzył i powitał zaproszonych gości dyrektor szkoły Dariusz Szadowski.

Reklamy

Debata to przedsięwzięcie ogólnopolskie, podobne debaty organizowane są za sprawą KSM-u w wielu miastach w Polsce w okolicach 14 lutego. Debaty Walentynkowe to wyraz odpowiedzialności i troski dorosłych o młodość i młode życie wzrastające w szkole. 

Autentyczność, czysta miłość, nawiązywanie sympatii i bliskich relacji, odpowiedzialność za drugiego człowieka – to tematy nurtujące młodzież. Dlatego w odpowiedzi na pytania i potrzeby młodych ludzi z chęcią podjęto w szkole trud organizacji debaty poświęconej miłości, relacjom interpersonalnym, także tym w sieci, wartościom kształtującym czystą i piękną miłość. 
Dzień zakochanych jest pięknym świętem i momentem do wyrażenia swoich uczuć ukochanej osobie. Może to być również moment do przemyśleń i zwrócenia uwagi na różne aspekty i wizje miłości we współczesnym świecie. 

Reklamy

Dziękujemy prelegentom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na tegorocznej debacie:
– pani psycholog Monice Drozdowskiej 
– ks. Tomaszowi Gapa
– Państwu Urszuli i Tadeuszowi Legiedź
– Państwu Annie i Mateuszowi Puzio
– pani pedagog Ewie Łopockiej – Dyjak. 

Debatę poprowadziła nauczycielka języka polskiego oraz języka angielskiego Zespołu Szkół nr 3 – pani Agnieszka Szymanik-Lipska.

Cieszymy się również i dziękujemy za udział w debacie uczniom i ich opiekunom szkół z terenu Hrubieszowa, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w spotkaniu: uczniom i opiekunowi Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie, uczniom i opiekunowi Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, uczniom i opiekunowi Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, uczniom i opiekunowi Zespołu szkół nr 4 w Hrubieszowie, a także pani Monice Zając z KSM Moniatycze.

Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

O debacie w Katolickim Radiu Zamość