25 czerwca 2024

Kościuszko: Matematyka Nocą

Noc z 20 na 21 czerwca była dla uczniów klasy matematyczno-fizycznej Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko) – wyjątkowa… Spędzili ją – już po raz drugi – w szkole…

Reklamy

 

Noc z 20 na 21 czerwca była dla nas – uczniów klasy II A matematyczno – fizycznej – wyjątkowa… Spędziliśmy ją – już po raz drugi – w szkole, w ramach wydarzenia „Matematyka Nocą”, zorganizowanego przez nas i wychowawcę.

Harmonogram II edycji MN był zbliżony do roku ubiegłego i równie entuzjastycznie przyjęty jak rok temu.

Punktualnie – tym razem- o 21 wszyscy zebraliśmy się w sali 25, przynosząc ze sobą rzeczy niezbędne do nocowania. Spotkanie rozpoczęło się od przygotowanych przez nas prezentacji matematycznych, dzięki którym każdy z uczestników miał okazję dowiedzieć się  o wielu ciekawych problemach matematycznych. 

Po prezentacjach był miły moment na słodko, gdyż jedna z naszych koleżanek – Edyta- obchodziła 18-tkę, gdzie  po głośnym „Sto lat” i życzeniach zasiedliśmy do urodzinowego tortu.

Następnie cała nasza grupa zebrała się pod szkołą przy ognisku i smacznych kiełbaskach.

A kiedy uczta przy ogniu dobiegła końca, wraz z wychowawcą przenieśliśmy się z wielkim entuzjazmem na halę sportową, aby spędzić mile czas i sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowych. (piłka siatkowa i piłka nożna).

Około godziny 4 nad ranem, po szybkim prysznicu, nastąpił przedostatni element wydarzenia –wspólne oglądanie filmów. Niektórzy lekko przysypiali (tym razem padł „nasz” wychowawca – którego nie ominęła zielona noc J), inni zaś wytrzymali bez snu do samego końca, czyli wspólnego śniadania w matematycznej klasopracowni. 

Takie spotkania odkrywają  zupełnie inne, mało znane, ale z pewnością o wiele ciekawsze oblicze szkoły, czego dowodem były nasze szczere wrażenia i uznania dla takiej formy zgłębiania wiedzy i nietypowego sposobu spędzania czasu w szkole.

Do zobaczenia za rok ! Tym razem już jako absolwenci „słynnego Kościucha”.

 

Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=492

 

ZS nr 3