21 kwietnia 2024

Kościuszko: Nagroda dla najlepszego maturzysty w naukach matematycznych

Anonimowa absolwentka Kościuszki przekazała środki finansowe w wysokości 1 000 zł. na nagrodę dla najlepszego maturzysty w naukach matematycznych. Laureatem nagrody został Piotr Dudek, który uzyskał 98% z egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i 74% na poziomie rozszerzonym.

27 czerwca 2014 tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie odetchnęli z ulgą, gdyż ich wyniki egzaminu maturalnego okazały się zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa i wojewódzka.

Teraz pozostaje już tylko wybór wymarzonej uczelni i kierunku studiów, ale z pewnością jeszcze nie raz wrócą wspomnieniami do swojego liceum, gdyż wysokie wyniki egzaminów to zasługa świetnej współpracy młodzieży i nauczycieli, a chwile spędzone w murach tej szkoły będą źródłem inspiracji na dalsze lata.

O tym, że szkoła ta wytwarza niepowtarzalną atmosferę, o której pamięta się w dorosłym życiu świadczy fakt, że jej absolwentka, która pragnie pozostać anonimowa, przekazała środki finansowe w wysokości 1 000 PLN na nagrodę dla najlepszego maturzysty w naukach matematycznych Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie. 

Zgodnie z umową zawartą miedzy Darczyńcą, a Szkołą jednorazowa nagroda zostanie przekazana uczniowi, który w 2014 roku uzyskał najwyższą sumaryczną liczbę punktów z egzaminu maturalnego z matematyki w ZS nr 3 w Hrubieszowie. 

Laureatem nagrody został Piotr Dudek, który uzyskał 98% z egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i 74% na poziomie rozszerzonym, czego serdecznie gratulujemy, ale należy zaznaczyć, że o wygranej decydowały niewielkie różnice procentowe, gdyż szkoła i jej absolwenci mają powód do dumy.


Na zdjęciu po prawej Piotr Dudek.