Kot w butach w Przedszkolu nr 1

Przedszkolaki z grupy 4 – latków „Misie” z Miejskiego Przedszkola Nr1 im. „Małego Księcia” przy ulicy Piłsudskiego dnia 02.02.2007 r. wystawiły bajkę pt. „Kot w butach” J. Brzechwy z cyklu „Bajki Samograjki”.

Reklamy

br />Przedstawienie przygotowano pod kierunkiem nauczycielki Danuty Bardygi, która tą bajką postanowiła zakończyć swoją przygodę z pracą nauczycielską w przedszkolu (w związku z odejściem na emerytuję).

Próby odbywały się z wielką twórczą pasją, dzieci zmieniały tekst wg własnej inwencji, w uproszczonej formie. Dostarczały bardzo dużo radości i zaskakujących sytuacji np. ”zajączki” wykazywały się chęcią ratowania Janka z opresji i przyprowadziły go przed oblicze króla. W taki sposób dzieci stawały się współautorami bajki, wykazywały się pomysłowością w jej tworzeniu, nadając jej nową jakość.

Bajkę obejrzały wszystkie grupy w przedszkolu oraz rodzice i dziadkowie. Bogactwo strojów – króla, królewny, orszaku dworskiego, a nade wszystko swobodna gra aktorska „Kota w butach” urzekły widzów. Przedszkolaki z grupy 4-latków udowodniły, iż są w stanie z sukcesem podejmować trudne poetyczne formy teatralne.

tekst
Przedszkole Nr1

zobacz zdjęcia >>