19 lipca 2024

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Po co płacić kilka rat kredytowych, skoro można połączyć je w jedną? Taką możliwość daje nam konsolidacja kredytów. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na skorzystanie z takiej opcji? Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny? Gdzie szukać najlepszych ofert?

Reklamy

Liczba osób korzystających z kredytów nieustannie rośnie. W dzisiejszych czasach coraz chętniej decydujemy się na wzięcie pożyczki, ponieważ jest to opcja niezwykle wygodna i łatwa w realizacji. Kredyty są na wyciągnięcie ręki. Co więcej, aby z nich skorzystać, często nie musimy nawet wychodzić z domu. To doskonała pomoc finansowa, jeśli chcemy zrealizować swoje plany konsumpcyjne bądź inwestycje, bez konieczności czekania, aż uzbieramy odpowiednią sumę oszczędności.

Czasem jednak kończy się to tak, że mamy na głowie spłatę kilku takich kredytów. Jest to duże obciążenie i to nie tylko ze względów finansowych. Regulowanie wielu rat zajmuje wiele czasu i wymaga ogromnej uważności — w końcu nie możemy zapomnieć o terminowej spłacie. W takiej sytuacji pomocna może okazać się konsolidacja ( porównaj oferty kredytów konsolidacyjnych na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ). Co to właściwie jest i na czym polega? 

Reklamy

Kredyt konsolidacyjny — co to? 

Kredyt konsolidacyjny to w dużym skrócie, połączenie naszych zobowiązań w jedną ratę. Udzielany jest przez banki i wiele ciekawych ofert znajdziemy na przykład na www.totalmoney.pl. Kredyt konsolidacyjny jest pożyczką, którą wziąć możemy na konkretny cel, a dokładniej, na spłatę naszych bieżących zobowiązań. Jeśli mamy na swoim koncie aktualnie kilka zupełnie innych kredytów, możemy je w ten sposób połączyć, aby ich spłata była znacznie łatwiejsza. W takich okolicznościach, zamiast dokonywać miesięcznie kilku przelewów, będziemy robić tylko jeden — do banku, w którym skonsolidowaliśmy pożyczki. Warto wspomnieć też, że kredyt konsolidacyjny pozwala na wybranie zobowiązań, które chcemy zintegrować. Tym samym wcale nie jesteśmy zobowiązani, by zrobić tak ze wszystkimi ratami. 

Z pewnością wiele osób zastanawia się, na czym polega konsolidacja. Co to właściwie jest i co tak naprawdę dzieje się z naszymi dotychczasowymi zobowiązaniami, gdy zdecydujemy się na połączenie ich w jedną ratę? To całkiem proste — w chwili podpisania umowy z bankiem przyznającym nam kredyt konsolidacyjny, dotychczasowe pożyczki zostają przez niego przejęte. My tym samym jesteśmy zobowiązani spłacić należność temu właśnie bankowi. Co więcej, przy braniu kredytu konsolidacyjnego ustalane są nowe warunki. To pozwala na wydłużenie okresu spłaty, co jest niewątpliwą zaletą dla większości osób zadłużonych. 

Reklamy

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny? 

Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób, które spłacają więcej niż jedną pożyczkę. Usługa ta pozwala na połączenie rat kredytów gotówkowych i mieszkaniowych, pożyczek wziętych na konkretny cel, a także debetów na rachunkach oraz kart kredytowych. Obecnie coraz częściej można spotkać się także z konsolidacją produktów pozabankowych. 

Wzięcie kredytu konsolidacyjnego może być świetnym pomysłem, jeśli nasze zobowiązania stają się dla nas problemem. Chodzi tu zarówno o kwestie logistyczne, jak i o wysokość comiesięcznie spłacanych rat. Przy kilku zobowiązaniach całkowita kwota może być przytłaczająca dla naszego budżetu. Skonsolidowanie ich oraz wydłużenie okresu spłaty może okazać się skuteczną pomocą.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? 

Jeśli chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, musimy wybrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. W tej kwestii należy wziąć pod uwagę wiele czynników warunkujących atrakcyjność danej pożyczki. Istotne jest tu oprocentowanie, całkowity koszt usługi oraz ogólne warunki umowy. Jest tego sporo, dlatego najlepiej będzie, jeśli skorzystamy z gotowego rankingu kredytów konsolidacyjnych na Totalmoney. Znajdziemy tam dokładnie wyselekcjonowane oferty, spośród których z pewnością znajdziemy najlepszą dla siebie. 

(tekst i fot. mat. partnera)