20 lipca 2024

Książkowa historia ZS nr 4 w Hrubieszowie

Z okazji Jubileuszu 50 lat Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie została wydana książką pt. „Kalendarium Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie”. Książkę opracowała nauczycielka tej szkoły p. Małgorzata Muzyczuk, która do współpracy zaprosiła jeszcze kilka osób. Po mrówczej pracy całej tej ekipy efekt jest wspaniały, ponieważ dowiemy się z niej, jakie były cele szkoły, w jaki sposób je osiągano, gdzie odbywały się zajęcia dydaktyczne czy praktyczne, jak pracowały koła zainteresowań, kto szkołą kierował, kto w niej nauczał, kto ukończył, itd. Jednym słowem ta książka dla związanych ze szkołą, jak i nie, jest bezcenna!

Reklamy

Na zdjęciu – okładka książki.

Reklamy

Książka jest formatu B5, przez co jest poręczna w czytaniu, zawiera 203 strony, okładki miękkie, ale wspaniale zaprojektowane. Papier wewnątrz wysokiej klasy, wypełniony dokumentalną treścią i wieloma zdjęciami szarymi i kolorowymi. Cały tekst jest obramowany, tytuły i podtytuły wytłuszczone lub podkreślone. Spotkamy również różne tabele oraz numer ISBN.

Reklamy

***

Spis treści:

* Wstęp – opracowała wieloletnia dyr. Szkoły p. Danuta Wachowska
* Dyrektorzy szkoły w latach 1961 – 2011
* Kalendarium Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie od 1961 do 22.06.2011 r.
* Grono Pedagogiczne
– Dyrektorzy szkoły
– Zastępcy dyrektorów szkoły
– Szkoły funkcjonujące w latach 1961 – 2011
– Nauczyciele szkoły
– Pracownicy administracji i obsługi
* Rafał Fedaczyński – absolwent szkoły 2002
* Tabela rekordów szkoły w lekkiej atletyce
– Dziewczęta
– Chłopcy
* Absolwenci (wszystkich typów szkół od 1961 do 2010 r.)
* Źródła
* Podziękowania za współpracę p. Małgorzaty Muzyczuk

***

Zespół redakcyjny:

– Małgorzata Muzyczuk
– Marek Ambroży Kitliński
– Irena Pałka
– Ewelina Zwolińska
– Małgorzata Lachowska

Korekta:

– Grażyna Mazurek
– Sylwia Górak

Projekt okładki, skład graficzny i techniczny:

– Mariusz Adamczuk

Wydawca:

– GRENart Jacek Kardasz

***

Za opracowanie tej książki i doprowadzenia do finału, że jest, należą się ogromne gratulacje, dla tych, którzy przy niej pracowali, ponieważ należało przejrzeć wiele materiałów, aby z nich istotne i prawdziwe fakty wynotować i wpisać do komputera, a później je fachowo dopracować oraz sprawdzić. Zostało zeskanowanych wiele zdjęć, które zostały wstawione i opisane. A później benedyktyńska praca, aby to wszystko miało wygląd z okładką włącznie. Nikt nie był na etacie tylko każdy pracował społecznie, poświęcając swój czas wolny, również w ferie, wakacje, soboty czy niedziele. Praca nad książką trwała około 2 lat i jest, jak i będzie, podstawą do napisania, miejmy nadzieję pięknej historii szkoły z okazji … Jubileuszu 60-lecia!

***

Opracował – mak