5 marca 2024

Kursy GoIT: Początek przygody w świecie programowania

Zacznij swoją przygodę w świecie nowoczesnych technologii z kursami GoIT, które zapewniają profesjonalne podejście do nauki kodowania. Początek drogi w programowaniu może być wyzwaniem, ale dzięki dobrze opracowanym programom szkoleniowym może ono być znacznie łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Reklamy

Pierwsze kroki w IT? Kursy GoIT sprawią, że wiedza będzie bardziej dostępna i wciągająca

Kursy programowania z gwarancją zatrudnienia to już od lat alternatywa dla osób, które szukają możliwości wejścia na rynek pracy IT. To rozwiązanie dla tych, którzy pragną zdobyć praktyczne umiejętności w obszarze programowania, aby móc śmiało wkroczyć w nową branżę, ale wcześniej nie miały z nią do czynienia.

Czy kursy GoIT są trudne?

Szkolenia GoIT są zaprojektowane tak, aby mogły z nich korzystać osoby, które nie mają na swoim koncie poważnych doświadczeń związanych z programowaniem. Wiele zależy od tego, jaką ścieżkę wybierzemy. Opanowanie umiejętności kodowania w Javie czy Pythonie z pewnością jest trudniejsze niż testowanie, jako QA, lub projektowanie graficzne UX/UI. Każdy ma jednak własne preferencje i talent w innych dziedzinach. 

Reklamy

Główną zaletą kursów jest to, że można je rozpocząć bez wcześniejszego przygotowania, od zera. Kluczem jest zaangażowanie i regularne praktykowanie, zaliczanie zadań czy projektów, co może uczynić naukę bardziej efektywną.

Oto kilka wskazówek, które pomogą w nauce na kursach GoIT:

 • Zacznij od podstaw. nie próbuj od razu zrozumieć wszystkiego, a będziesz w stanie budować swoją wiedzę i umiejętności stopniowo.
 • Ucz się regularnie. Nie próbuj zostawiać wszystkiego wszystkiego na ostatnią chwilę. Lepiej, by była to godzina dziennie, niż 12 godzin w piątek po pracy lub zajęciach na uczelni.
 • Nie bój się prosić o pomoc. Jeśli masz problem z jakimś zagadnieniem, korzystaj ze wsparcia  mentora oraz innych uczestników kursu. Siła tego rodzaju rozwiązań edukacyjnych tkwi w tworzącej je społeczności.

Główne zalety kursów GoIT

Kursy GoIT mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealnym wyborem dla osób, które chcą rozpocząć karierę w IT. Oto niektóre z nich:

 • Dostępność: są dostępne online, dzięki czemu można je realizować w dowolnym miejscu i czasie.
 • Wygodna forma: są podzielone na krótkie moduły, które można realizować w swoim własnym tempie.
 • Efektywny przekaz: są prowadzone przez doświadczonych ekspertów, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w IT.
 • Wsparcie mentora: każdy uczestnik ma dostęp do mentora, który udziela pomocy w razie problemów.

Jaki kurs programowania mam wybrać? 5 pytań pomocniczych

Jak wybrać darmowy kurs programowania dla siebie? Cóż, to zależy od kilku czynników. Zanim poznasz tę najważniejszą odpowiedź, postaraj się rozstrzygnąć kilka innych kwestii. Zacznij od przeanalizowania swojego poziomu kwalifikacji technicznych. I pamiętaj, że wykształcenie nie jest tutaj najważniejsze. Programowania uczą się zarówno osoby po studiach matematycznych jak i po historii sztuki.

 1. Jaki jest Twój poziom znajomości IT? 
 2. Jakie masz zainteresowania?
 3. Jakie są Twoje plany zawodowe?
 4. Ile czasu dajesz sobie na naukę?
 5. Jaki masz budżet?

Określ zatem najpierw, czy wiesz już coś o branży IT. Jeśli niewiele, poczytaj, pooglądaj bezpłatne webinary, przejrzyj oferty pracy, sprawdź też oferty szkół programowania. Może to naprowadzi Cię na jakiś trop. Zawsze możesz też skorzystać z pomocy zawodowego doradczy. Tacy eksperci są do Twojej dyspozycji właśnie w GoIT.

Kolejny krok to Twoje zainteresowania. Jeśli lepiej się czujesz w zadaniach kreatywnych, gdzie liczy się zmysł estetyczny, to może być znak, by zacząć się uczyć UX/UI Designu. Jeźeli zastanawiasz się, czym są serwery, jak działają i kto za tym wszystkim stoi, sprawdź, na czym polega praca Java Developera. A może czujesz, że najlepszą szansą na karierę zawodową jest rozwój związany ze sztuczną inteligencją czy analizą danych? To otwiera nowe możliwości rozwoju, który ułatwią takie szkolenia jak Python lub Data Analyst.

Darmowy kurs programowania, czyli łatwy start bez zobowiązań

Bezpłatne kursy programowania to doskonała okazja, by zacząć swoją przygodę w świecie IT bez żadnych zobowiązań finansowych. Takie szkolenia pozwalają na eksplorację różnych obszarów programowania i rozwijanie umiejętności, a dzięki temu łatwiej określić też przyszłą ścieżkę rozwoju. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w programowaniu, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia oraz dla tych, którzy już postanowili się przebranżowić na IT, lecz wciąż nie wiedzą, jakie stanowisko wybrać. 

Dzięki darmowym kursom można dowiedzieć się, czy programowanie jest pasją, która warto dalej rozwijać. W GoIT taką rolę pełnią Bezpłatne Maratony. To trwające 7 dni minikursy. Każdy z nich poświęcony jest innej technologii. Uczestnicy przez tydzień realizują projekt i rozwiązują problemy, co sprawia, że mogą poczuć się jak prawdziwi specjaliści IT.

Oto kilka zalet bezpłatnych maratonów w GoIT:

 • Dostępność: są dostępne online, dzięki czemu można je realizować w dowolnym miejscu i czasie. Są jednak ograniczone czasowo, aby nauka była efektywna i przyniosła najlepsze rezultaty.
 • Efektywny przekaz: są prowadzone przez doświadczonych ekspertów, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę i umiejętności.
 • Bez zobowiązań: Darmowe kursy programowania to świetny sposób na sprawdzenie, czy programowanie jest dla Ciebie, bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów.

Jeśli myślisz o karierze w IT, ale nie jesteś pewien, czy programowanie jest dla Ciebie, warto skorzystać z takiej możliwości. Każdy, nawet najmniejszy krok w kierunku kariery w IT ma znaczenie.


tekst i fot. mat. partnera