Kursy żeglarskie na Mazurach!

Jeśli interesują Cię szkolenia żeglarskie pod okiem profesjonalnych i sympatycznych instruktorów warto zainteresować się kursami, które proponuje Ci uznana szkoła żeglarstwa PuntoVita. Korzystając ze starannie opracowanych szkoleń zdobędziesz nie tylko nowe umiejętności, ale także doświadczenie praktyczne i mnóstwo wartościowej wiedzy. Taka przygoda i nauka żeglarstwa pomoże Ci solidnie przygotować się do egzaminu na patenty żeglarskie.

Reklamy


Rodzaje patentów i szkoleń żeglarskich

Istnieją trzy rodzaje patentów żeglarskich: patent żeglarza jachtowego, patent  jachtowego sternika morskiego i patent kapitana jachtowego. Pierwszy patent dedykowany jest wszystkim, którzy ukończyli 14. rok życia i chcą prowadzić samodzielne rejsy po mazurskich jeziorach. Aby z powodzeniem przystąpić do egzaminu wymagana jest pisemna zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.

Natomiast o tytuł jachtowego sternika morskiego mogą się starać osoby pełnoletnie, które odbyły co najmniej 200 godzin żeglugi. Trzeci patent żeglarski dla przyszłego kapitana jachtowego dedykowany jest osobom, które posiadają już patent jachtowego sternika morskiego.

Każdy egzamin na uzyskanie wybranego patentu żeglarskiego przeprowadzany jest przez Państwową Komisję Egzaminacyjną.

Czy wiesz jakie patenty żeglarskie możesz zyskać biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez PuntoVitę? Możesz zapisać się na kurs żeglarza jachtowego, aby w przyszłości samodzielnie prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i uczynić żeglarstwo swoim sposobem na życie. Aby zapisać się na taki kurs, wystarczą chęci i ukończony 14. rok życia oraz uiszczenie opłaty za egzamin.

 

Jak zdobyć patent żeglarski?

Chcesz zyskać własny patent żeglarski, ale nie wiesz od czego zacząć? Szkoła żeglarstwa PuntoVita od lat oferuje szkolenia żeglarskie na Mazurach połączone z dobrą zabawą, aktywnym odpoczynkiem i praktyczną wiedzą.

Wybierając nasze kursy żeglarskie masz gwarancję nie tylko właściwego przygotowania do egzaminu praktycznego, ale także zdobycie patentu żeglarskiego, dzięki któremu będziesz mógł samodzielnie prowadzić własne kursy i zarabiać na życie będąc wykwalifikowanym żeglarzem! Aby zdobyć własny patent żeglarski wystarczy zapisać się na kurs żeglarza jachtowego, aby uzyskać podstawowe uprawienia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych.

Taki kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 14. rok życia i przystąpią do testu z wymaganej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Aby zdobyć tytuł kapitana jachtowego i niezbędne uprawienia musisz posiadać patent jachtowy sternika morskiego i odbyć co najmniej sześć rejsów po wodach morskich.

Zdobycie takiego patentu upoważnia Cię do prowadzenia samodzielnych jachtów żaglowych i motorowych po wodach śródlądowych i morskich bez ograniczeń. żeglarstwie, dzięki któremu zdobędziesz patent żeglarski potwierdzający Twoje umiejętności do samodzielnego prowadzenia rejsów żeglarskich.

 

 

fot. mat. sponsora