18 lipca 2024

Kwiaty na Walentynki

Kwiaty na walentynki to podstawowy pomysł na prezent. Każda osoba ucieszy się z kwiatów. Wbrew pozorom można nimi obdarować zarówno kobietę jak i mężczyznę, choć jednak panowie dostają bukiety rzadziej. Bukiet z okazji Walentynek warto zamówić wcześniej, aby móc wybrać idealne kwiaty, a nie tylko przebierać wśród pojedynczych, samotnych kwiatów, które nie zostały wykupione.

Reklamy

 

Każdy kwiat ma inne znaczenie

Zarówno kolory jak i sama odmiana kwiatów mają ogromne znaczenie. Klasyczne czerwone róże oznaczają, że kogoś bardzo mocno kochamy i nie możemy bez tej osoby żyć. Można nimi obdarować ukochanego partnera życiowego, ale też najbliższą rodzinę, aby sprawić im przyjemność, jeżeli wiemy, że Walentynki nie dostaną od kogoś innego.

Reklamy

Jednak są też kwiaty, które mają negatywny wydźwięk. Oczywiście nie każda osoba musi o tym wiedzieć, ale zwłaszcza w takim dniu jak Walentynki warto uważać z decyzją nawet w kwestii bukietu kwiatów. Chryzantemy, które nie są kwiatem pierwszej myśli z okazji Walentynek oznaczają prawdę i wdzięczność, z kolei goździki, o których też raczej się nie myśli pod kątem bukietu dla ukochanej oznaczają zadowolenie i podziękowanie. Z kolei czerwone tulipany oznaczają szczere intencje wobec osoby, którą darzymy uczuciem.

Jakich kwiatów nie dawać? Astrów, które oznaczają poniżenie, margaretek, których znaczeniem jest krzywda, czy żonkili oznaczających podstęp. Także żółte róże nie są dobrym wyborem, ponieważ oznaczają zdradę.

Reklamy

Kwiaty na walentynki – roza-kwiaty.pl

Jaki bukiet kwiatów kupić?

Najlepsze będą kwiaty, które dana osoba najbardziej lubi. Jednak klasykiem jest bukiet z czerwonych róż lub nawet z czerwonych tulipanów. Coraz popularniejsze są goździki, ponieważ można z nich ułożyć wzór serca. Także kwiat w doniczce nie jest złym pomysłem, ale warto go przyozdobić choćby czerwoną tasiemką.

A co kupić, jeśli to pierwsze wspólne Walentynki? Najlepszy będzie prosty bukiet z kilku kwiatów. Bez dodatkowych ozdób czy też szalonej ilości kwiatów. Może być w kolorze czerwonym, ale i amarantowy będzie ładną opcją. Jeżeli dana osoba lubi rośliny i ma dużo kwiatów w domu warto dokupić kolejny do jej kolekcji.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)