Leasing samochodowy – kalkulator obliczy koszt dodatkowego komfortu

Obecnie, dzięki Leasingowi EasyDrive od Volkswagen Financial Services, spełnianie swoich marzeń motoryzacyjnych nie wymaga ponoszenia szczególnych nakładów. Warto więc zobaczyć możliwości, jakie daje leasing samochodowy. Kalkulator pomoże z kolei poznać jego koszty.

Reklamy

 

Niskokosztowy leasing samochodowy – kalkulator pozwoli poznać wszystkie wydatki

Leasing EasyDrive to nowoczesny instrument finansowy, który oferuje klientom niskie raty. Jest to możliwe dzięki zmianie sposobu ich wyliczania. Nabywca, zamiast spłacać pełną wartość pojazdu, jak to ma miejsce w klasycznym leasingu, w Leasingu EasyDrive płaci jedynie za to, co wyjeździł, czyli spłaca jedynie kwotę równą utraconej wartości samochodu w trakcie jego użytkowania. Niemal identycznie jak w abonamencie. Po zakończeniu spłat, może oddać auto w rozliczeniu – jak w klasycznym leasingu – i np. wziąć kolejne w leasing na podobnych zasadach. W rezultacie spłaca niższe raty, co jest korzystniejsze dla jego budżetu, i częściej może zmieniać auta na nowe, dobrze wyposażone i na gwarancji. To są najważniejsze, choć nie wszystkie udogodnienia, jakie oferuje ten leasing samochodowy. Kalkulator rat leasingu można zaliczyć do tych może mniej istotnych, ale jakże użytecznych rozwiązań, które pomagają klientowi podjąć decyzję i poznać koszty leasingu, jeszcze zanim odwiedzi on dealera.

Kalkulator leasingowy ujawnia koszty

Wystarczy wprowadzić do niego najważniejsze dane odnośnie pojazdu, który chce się wziąć w leasing, aby poznać wysokość miesięcznej raty. Zobaczmy to na przykładzie. Volkswagen Passat Variant z roku modelowego 2019 z silnikiem o pojemności 1.5 l TSI o mocy 150 KM oraz 7-stopniową skrzynią biegów DSG w wersji wyposażenia Trendline kosztuje 117190 zł. Biorąc go w leasing:

  • na 48 rat,
  • przy opłacie wstępnej wynoszącej 30 proc. wartości pojazdu,
  • z rocznym limitem przebiegu auta na poziomie 20 tys. km,

trzeba będzie miesięcznie opłacać ratę w wysokości 762 zł netto. W tym miejscu należy nadmienić, że jest to najniższa możliwa miesięczna opłata leasingowa za to auto.

Kalkulator leasingu pokazuje koszt dodatkowego wyposażenia

Choć samo w sobie bardzo komfortowe, auto to można jeszcze dodatkowo doposażyć, aby zwiększyć poziom przyjemności płynącej z jego użytkowania. Kalkulator leasingu pozwoli zorientować się, jak taka operacja wpłynie na miesięczne raty. Do używanego jako przykład Volkswagena Passata dołóżmy zatem:

  • kierownicę 3-ramienną, multifunkcyjną, obszytą skórą, z funkcją Tiptronic;
  • System Keyless Access – bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu w połączeniu z alarmem;
  • System Park Pilot – czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

Łączny koszt wszystkich tych rozwiązań – 5870 zł, który po dodaniu do ceny katalogowej samochodu daje sumę 123060 zł. Po wprowadzeniu tej wartości do kalkulatora leasingowego, przy pozostawieniu innych parametrów bez zmian, okaże się, że miesięczna rata za tak wyposażone auto wynosi 800 zł netto. Różnica zatem między obiema kalkulacjami wynosi dokładnie 38 zł.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)