18 kwietnia 2024

Lekarzu, przygotuj się na e-zwolnienia. ZUS zaprasza na szkolenie w Hrubieszowie

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza ich na szkolenie.

 

Szkolenie z elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) odbędzie się 18 stycznia w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Hrubieszowie. Początek o godz. 11.00. Podczas spotkania pracownik ZUS wyjaśni, jak wystawić i podpisać elektroniczne zwolnienie oraz co robić w nietypowych sytuacjach, np. gdy trzeba anulować zwolnienie albo wypisać je podczas wizyty domowej. Opowie też o nowym rodzaju podpisu elektronicznego dla lekarzy. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i można go uzyskać przez internet.

W trakcie szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.

Hrubieszowski ZUS mieści się przy ul. 3 Maja 8a. Zapisy na szkolenie przyjmuje pod numerem telefonu 84 696 20 13 (wew. 109). Szczegóły na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

 

źródło: ZUS