22 stycznia 2025

Leszek Mizerski (1960 – 2023) [ZDJĘCIA]

W dniu 10 września 2023 roku w wieku 63 lat zmarł śp. Leszek Mizerski. Wszyscy wiedzą, że był wybitnym strażakiem i działaczem społecznym, ale ja poznałem Go, kiedy zbierałem materiały do książki „Antologia Sportu Hrubieszowskiego”. To szczególnie dzięki jego aktywności zebrałem wiele materiału o jego ukochanym klubie Huragan Stefankowice, w którym osobiście był wiodącym zawodnikiem, trenerem, działaczem, sponsorem. Pożegnanie nastąpi w dniu 13 września br. o godz. 14.45 w kościele MBNP w Hrubieszowie. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 15.15.

Reklamy

Huragan Stefankowice

Są przesłanki, że już we wcześniejszych latach, w Stefankowicach działało koło LZS i nawet posiadało nazwę Pogoń. Niestety, nie udało się na temat tej działalności pozyskać jakąś wiedzę. Może kiedyś się to zmieni. W każdym bądź razie, kiedy została zawieszona działalność w sąsiednich LZS Zjednoczonych w Ubrodowicach, to w 1971 r. powstaje LZS Stefankowice z boiskiem i siedzibą w Stefankowicach.. Przewodniczącym zostaje doświadczony z prowadzenia LZS-u z Ubrodowic Franciszek Malinowski. 

Reklamy

Boisko zostało wytyczone w zabytkowym parku dworskim, gdzie do dziś jest piękny drzewostan chroniony oraz zabytkowa kuźnia z XIX wieku, przerobiona później na szatnię dla zawodników. W latach siedemdziesiątych XX wieku znajdował się tam też piękny pałac, zabytkowe domy dla służby oraz obory i stodoły. Dzisiaj na tym miejscu jest zbudowane nowe boisko. Położone jest ono wyżej od starego, które było niewymiarowe.

Na początku działalności zawodnicy sami ze składek członkowskich, zbiórek butelek i niewielkiej pomocy władz gminnych zakupili sprzęt piłkarski, w tym stroje czarno – białe, wymierzyli przydzielony niewielki plac na boisko piłkarskie. Bramki były już umocowane na stałe w ziemi, linie nadal wysypywano trocinami. Zespół został zgłoszony do klasy C powiatu hrubieszowskiego. Pierwszy mecz na tym boisku rozegrano z silną drużyną z Dubienki, ale LZS Stefankowice przy żywiołowym dopingu wielu kibiców, którzy na mecz przybyli całymi rodzinami, zwyciężyło 4:2. Drużyna ta trwała do 1974 r., grając również mecze sparingowe z okolicznymi wsiami.

Reklamy

W 1974 r., po wyborze na przewodniczącego klubu Ryszarda Szwaczkiewicza, zostaje przyjęta nazwa LZS Huragan Stefankowice. Ponadto we władzach klubu znaleźli się: Władysław Zielant – zastępca przewodniczącego, Jerzy Mizerski, Apolinary Szwaczkiewicz, Kazimierz Mizerski, Wiktor Zielant, Leszek Mizerski jako członkowie. 

Zespół ten został zgłoszony do klasy C gminy Hrubieszów. Występowały tam takie zespoły jak: Nowosiółki, Janki, Gródek, Sławęcin, Dziekanów, Czumów, Teptiuków. Drużyna ta w niedługim okresie awansuje do klasy B, a następnie do klasy A regionu Hrubieszów – Tomaszów. W tej klasie występowały takie drużyny jak: Przewodów, Dołhobyczów, Ulhówek, Majdan Stary, Tomasovia II.

Po awansie do klasy B w 1976 r. rozpoczęła się budowa nowego pełnowymiarowego boiska. Przy dużym wsparciu władz gminnych, mieszkańców i organizacji społecznych działających w Stefankowicach. Urząd Gminy i Cukrownia Strzyżów przekazały plac i udostępniły sprzęt niwelujący. Duże zaangażowanie w budowę boiska udzieliło się również strażakom z OSP w osobach: Józef Mizerski, Tadeusz Mizerski, Władysław Olszak, Stanisław Zając, Edward Tabuła, Jan Łazarczyk, Tadeusz Gębala oraz wielu innych. Duże wsparcie udzieliły również organizacje młodzieżowe: ZSMP i ZMW.   Pan Bogdan Solak swoim sprzętem rolniczym, orał, bronował i równał płytę boiska. Zaangażowali się również nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej m.in. Jerzy Litwiniuk, Janina Olszak, Urszula Świętanowska, którzy przychodzili z dziećmi i zbierali gruz. Z kolei ten gruz swoimi ciągnikami, końmi wywozili sami zawodnicy. Z PBRol Hrubieszów Ryszard Szwaczkiewicz wynajmował młot pneumatyczny do rozbiórki fundamentów, gdzie stał pałac, a grubość ich przekraczała 1 metr. Z prądu korzystano z posesji Tadeusza Mazurka i przyszłego długoletniego wójta Gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego. Z budową boiska są miłe wspomnienia, ponieważ młodzież z ZSMP za dużą aktywność społeczną otrzymała od Zarządu Głównego ZSMP w Warszawie medal „Młody Mistrz Gospodarności”. Działaczami ZSMP w Stefankowicach byli wówczas m.in. zawodnicy LZS: Zbigniew Koza, Wiktor Zielant, Anna Zankiewicz, Krystyna Sarzyńska, Danuta Biber, Zofia Toczek. Ale jest również przykre wspomnienie, że za wycięcie nielegalnie czarnej sosny, która była pod ochroną, a która rosła na środku boiska kilkunastu chłopców było przesłuchiwanych na komendzie Milicji w Hrubieszowie. Ze względu na małą szkodliwość czynu, nie nadano jednak sprawie dalszego toku. W 1978 r., budowa boiska zostaje ukończona, a sam obiekt dopuszczone do rozgrywek.

W 1978 r. drużynowe mistrzostwa gminy wygrywają tenisiści i warcabiści. Piłkarze natomiast nie mają sobie równych w lidze gminnej (2. Teptiuków, 3. Moroczyn). Królem strzelców tej ligi został Tadeusz Przyczyna z 29 bramkami.

W wyniku bardzo dobrej gry w klasie B, w sezonie 1981/1982 LZS Huragan Stefankowice awansuje po raz pierwszy do klasy A. Tam rywalizuje z drużynami z Grabowca, Niewirkowa, Majdanu Wielkiego, , Tarnawatki, Tyszowiec, Łaszczowa i Tomasovią II z Tomaszowa Lubelskiego. W drużynie tej najczęściej występują: najlepszy snajper i król strzelców klasy C, B i A Leszek Mizerski, który też w pewnym okresie występował w Górniku Knurów, grającym w II lidze. Najlepszym obrońcą był Wiktor Zielant, który z kolei grał w juniorach Unii Hrubieszów, a następnie w trzecioligowym Beskidzie Bielsko – Biała. Ponadto trzon zespołu tworzyli: Jerzy Mizerski, Zbigniew Koza, Ryszard Szwaczkiewicz, Ryszard Mizerski, Zygmunt Zając, Tadeusz Przyczyna, Ryszard Antczak, Marian Niemiec, Bogdan Perkman.

Lata osiemdziesiąte XX wieku to najlepszy okres drużyny, która najlepiej reprezentowała powiat i gminę Hrubieszów w imprezach sportowych organizowanych w województwie zamojskim. W 1980 r. LZS Huragan Stefankowice reprezentował gminę Hrubieszów w Wojewódzkich Igrzyskach LZS w Telatynie, podczas których sukcesy odnoszą nie tylko w piłce nożnej, ale w warcabach i lekkiej atletyce, zajmując 1 miejsce. Otrzymują za to wysoką dotację od wojewody zamojskiego na zakup sprzętu sportowego.

W 1982 r. drużyna piłkarska występująca jako Austria, znakomicie zaprezentowała się w „Mini – Mundialu Espana’82”, zorganizowanym w Hrubieszowie przez Radę Gminną LZS. W eliminacjach zostali m.in. pokonani oldboje i juniorzy Unii Hrubieszów.

W II rundzie wygrywają z ZSRR (Mieniany) 6:1, w półfinale po zaciętym meczu zwyciężają Brazylię (Kopyłów) 5:4, w finale przegrywają pechowo z Mirczem (Hiszpania) 1:2, zdobywając srebrne medale. Jedyną bramkę w finale strzelił Ryszard Zięba. Dwa lata później w Hrubieszowskich Igrzyskach Olimpijskich zespół ze Stefankowic, występujący jako Portugalia, ponownie zdobywa srebrne medale, przegrywając w finale dość problematycznie z Tyszowcami (Szwecja) 0:2, ponieważ w Tyszowcach występowali m.in. zawodnicy z Tomasovii, a regulamin zawierał przepis o zakazie gry w zespołach czynnych  zawodników powyżej klasy A. W tym samym roku Jerzy Frankiewicz wygrywa gminny turniej tenisa stołowego. Tenisiści wygrywają również ligę gminną.

W piłkarskich mistrzostwach rejonu w 1985 r. Stefankowice zajęły wysoką 2. pozycję ulegając tylko Unii Hrubieszów. W tym samym roku w Rejonowych Igrzyskach Zimowych, rozegranych w Hrubieszowie, zajęli zdecydowanie 1 miejsce, gromadząc 610 punktów, przed LZS Kobło 330 pkt i LZS Mieniany 288 pkt. Indywidualnie wygrali: Dorota Szczepaniak i Stanisław Lewicki w rzucaniu lotką, Dorota Szczepaniak i Ryszard Ziemba w warcaby, Barbara Średzińska i Andrzej Kazimierczak w tenisie stołowym, Ryszard Ziemba w unoszeniu odważnika. Natomiast w Rejonowym Pucharze Lata zajęli 3. miejsce (1. Mircze). W 1986 r. LZS Stefankowice wygrywa w punktacji ogólnej Rejonowe Igrzyska Zimowe (2. LZS Werbkowice, 3. LZS Zadębce).

Kiedy Huragan awansował do klasy A, zgodnie z regulaminem został powołany zespół juniorów, który występował w przedmeczach pierwszego zespołu. Juniorzy na ogół w swoich rozgrywkach radzili sobie bardzo dobrze, najczęściej plasowali się w czołówce lub zajmowali 1 miejsce. Wielu tych juniorów z biegiem czasu zasilała pierwszą drużynę, a Piotr Bogucki i Sławomir Niemiec grali w kadrze województwa zamojskiego. Ale załapać się im do pierwszego zespołu ze Stefankowic nie było łatwo, ponieważ starsi zawodnicy, nie tak szybko obniżali swój poziom, aby móc jak najdłużej reprezentować swój ukochany klub. Juniorów szkolili: Tadeusz Kosakowski i Władysław Zielant. 

Działalność klubu w dużej mierze zależała od samych zawodników, gdyż środki pieniężne pozyskiwali głównie z organizacji zabaw tanecznych. Część pieniędzy otrzymywano z Urzędu Gminy, ale były to znikome kwoty. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy wójtem został Jan Mołodecki drużyna otrzymuje wyższe dotacje. W tym okresie modernizuje się boisko, powstają boksy dla rezerwowych zawodników, boisko zostaje ogrodzone, a stara kuźnia, jak już wcześniej wspomniałem, zostaje wyremontowana z przekazaniem na szatnię.

Na mecze wyjazdowe w latach siedemdziesiątych zawodnicy jeździli rowerami, motorami, końmi, później traktorem z przyczepą. W latach osiemdziesiątych klub otrzymał tzw. „Bonanzę”. Była to przyczepa osobowa  z Jelcza, którą podczepiało się do ciągnika i jeździło się nią np. do Mircza, Cichobórza czy Turkowic. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych, gdy Urząd Gminy dostał autobus szkolny, wójt gminy zadecydował, że drużyna piłkarska ze Stefankowic korzystała z niego na mecze wyjazdowe nieodpłatnie.

W historii Huraganu przewodniczącymi m.in. byli: Ryszard Szwaczkiewicz, Wiktor Zielant, Leszek Mizerski, Jan Gębala. Kapitanem drużyny Ryszard Szwaczkiewicz, Wiktor Zielant, Leszek Mizerski, Ryszard Tabuła, Mirosław Chmielewski.

Najwyższą wygraną Huragan może poszczycić się w meczu na swoim boisku z Tomasovią II 12:1. Bramki w tym meczu strzelili: 7 – Leszek Mizerski, 3 – Mirosław Chmielewski, 1 – Tadeusz Przeczyna, 1 – pięknym strzałem z wolnego z około 30 m Wiktor Zielant.  

Największą porażkę (0:9) drużyna piłkarska ze Stefankowic poniosła w eliminacjach do wspomnianych Hrubieszowskich Igrzysk Olimpijskich z drużyną z Sahrynia na boisku w Mirczu.  Co nie przeszkodziło zająć w finale 2-go miejsca i zdobyć srebrne medale.

Pod koniec lat osiemdziesiątych następuje reorganizacja ligi, Huragan awansował do wojewódzkiej klasy B.

Tabela końcowa sezonu 1986/1987 w klasie C

Miejsce  Drużyna i miejscowość Punkty Bramki
1.  Huragan Stefankowice  33:7 82:11
2.  Płomień Trzeszczany  32:8 74:30
3.  Victoria Kobło  27:13  58:40
4.  Grom Teptiuków  26:14 69:40
5.  Orlęta Horodło  22:18   50:46
6.  Modena Zadębce  18:22  65:65
7.  Zarzewie Kotorów  17:23  48:53
8.  Zorza Mieniany  14:26  43:86
9.  Verona Wronowice  13:27  45:60
10.  Piast Masłomęcz  13:37  46:72
11.  Sokół Szystowice  5:35  24:86

Sezon 1990/1991 Huragan spędził w wojewódzkiej klasie B, wśród 10 zespołów zajął 5. lokatę (1. Graf Chodywance, 2. Korona Łaszczów), m.in. pokonując Iskrę Koniuchy 5:2, Koronę Łaszczów 3:2 i 2:1, Zarzewie Kotorów 5:0, Sambę Źwiartów 3:1, Podgórze 7:0, Fortunę Mojsławice 3:1

W sezonie 1991/1992 zespół występuje nadal w klasie B grupy II m.in. wygrywając wysoko z Fortuną Mojsławice 10:1, Victorią Kobło 6:1 i Zarzewiem Kotorów 5:0 i awansuje do klasy A. Pomimo napotkania nowych zespołów w wyższej lidze, drużyna  spisywała się bardzo dobrze, co przedstawia poniższa tabela.

Tabela po rundzie jesiennej 1992 r. – klasa A

Miejsce Drużyna i miejscowość Punkty Bramki
1. Ostoja Skierbieszów 17 25:17
2. Huragan Stefankowice 16 33:15
3. Włókniarz Frampol 15 27:17
4. Orzeł Tereszpol 14 30:21
5. Spartan Nieledew 13 40:17
6. Palma Bodaczów 13 15:11
7. Relax Radecznica 10 25:30
8. Korona Łaszczów 9 18:26
9. Igros Krasnobród 9 18:30
10. Orkan Bełżec 8 12:18
11. Metalowiec Goraj 7 17:21
12. Cosmos Józefów 1 6:43

W 1994 r. Huragan Stefankowice wygrał gminny turniej w piłce nożnej przed Juniorem z Cichobórza. Po rundzie wiosennej 1995 r. okazało się, że Huragan Stefankowice wygrał klasę A (wówczas była tylko jedna grupa) i awansował o klasy okręgowej. Jako beniaminek zakończył zmagania w „okręgówce” na trzecim miejscu, przegrywając walkę o IV ligę zaledwie sześcioma punktami z Kryształem Werbkowice i Prywaciarzem Tomaszów Lubelski (w tej ostatniej drużynie występował były reprezentacyjny bramkarz Zygmunt Kalinowski). 

W 1995 r. zespół seniorów zanotował znakomite występy w rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po pokonaniu Granicy Lubycza Królewska, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Olimpiakos Tarnogród czy Włókniarza Frampol nastąpił awans do finału, do którego zakwalifikowała się również trzecioligowa Łada Biłgoraj, która okazała się lepsza, ale drugie miejsce w województwie zamojskim, to wielki w historii klubu sukces. 

W sezonie 1997/1998 Huragan występował w klasie A zajmując 1. miejsce  i awansował ponownie do klasy okręgowej, w której zajął 5. lokatę. W sezonie 1999/2000 w klasie okręgowej doszło do sporej niespodzianki, ponieważ Huragan pokonał Unię Hrubieszów 1:0, a bramkę strzelił wychowanek Unii Hrubieszów, lecz w tym okresie występujący w drużynie ze Stefankowic, Daniel Maciejewski.

Niestety, nastąpił gorszy okres, drużyna spadła do klasy A, a następnie klasy B, w której w sezonie 2003/2004 zajmuje 5. pozycję, m.in. wygrane z Altusem Szychowice 2:3 i 2:0, Unią II Hrubieszów 2:1 i 1:3, Orionem Grabowiec 0:2, Gromem Niewirków 1:0, Andorią Mircze 2:6, Kryształem II Werbkowice 2:4, Zryw Ulhówek 1:2, Grafem Chodywance 4:1. Juniorzy wśród 11 drużyn, wygrywając 8 meczów, 2 remisując i ponosząc 10 porażek zajęli 6. pozycję. 

Zamojska klasa B, grupa II – sezon 2004/2005

Kolejność Klub i miejscowość Punkty Wygrane Remisy Porażki Bramki
1.  Ruch Machnów Nowy 62 20 2 4 93-31
2.  Pogoń 96 Łaszczówka 59 19 2 5 77-37
3.  Huragan Stefankowice 58 19 1 6 79-24
4.  Ordynat Żdanów 52 16 4 6 68-53
5.  GLKS Jarosławiec 50 15 5 6 59-37
6.  Zryw Ulhówek 40 11 7 8 79-54
7.  Legion Komarów 35 10 5 11 66-58
8.  Altus Szychowice 34 11 1 14 62-51
9.  Graf Chodywańce 33 10 3 13 68-83
10.  Perła Telatyn 32 9 5 12 68-43
11.  Olimpia Miączyn 25 7 4 15 38-78
12.  Unia II Hrubieszów 17 5 2 19 43-97
13.  Orion Grabowiec 16 5 1 20 32-99
14.  Grom Niewirków 10 2 4 20 35-122

Po sezonie 2004/2005 drużyna zajmuje trzecią lokatę w tabeli, wygrywając m.in. z: Unią II Hrubieszów 6:0, Grafem Chodywance 1:3, Artusem Szychowice 2:3 i 1:0, Orionem Grabowiec 0:2, Legionem Komarów 2:0 i 1:6, Gromem Niewirków 1:5 i 11:0  Zrywem Ulhówek 4:0, GLKS Jarosławiec 0:3, Ordynatem Żdanow 6:2, Olimpia Miączyn 1:7. Juniorzy, grający przy tej lidze, po jedenastu zwycięstwach, pięciu remisach i sześciu porażkach zajęli 6. miejsce w tabeli.

Trenerami piłkarskiej drużyny seniorów na przestrzeni lat byli: Ryszard Szwaczkiewicz w latach 1968 – 1985, Marian Cebula 1985 – 1989, Ryszard Tabuła 1989 – 1993, Leszek Mizerski i Jan Gębala 1993 – 1996, Szymon Więch, Marian Cisło, Jan Nowak, Mirosław Szuper, Tomasz Zając, Krzysztof Kędziora. Juniorów szkolili Tadeusz Kosakowski i Władysław Zielant. 

Na przestrzeni lat do wyróżniających się zawodników należeli, bramkarze: Kazimierz Mizerski, Jerzy Mizerski, Henryk Daruk, Adam Bogucki, Ireneusz Klimkowski, obrońcy: Zbigniew Koza, Włodzimierz Mizerski, Ryszard Szwaczkiewicz, Wiktor Zielant, Ryszard Mizerski, Tadeusz Kosakowski, Tadeusz Szwaczkiewicz, Mariusz Klimkowski, Tomasz Gębala, pomocnicy: Zygmunt Zając, Bogdan Perkman, Marian Kosakowski, Ryszard Antczak, Ryszard Tabuła, Andrzej Łazorczyk, Stanisław Lipka, Tadeusz Przyczyna, Tomasz Zając, Jan Gębala, Witold Lewandowski, Andrzej Jańczuk, Marian Cebula, Szymon Więch, napastnicy: Leszek Mizerski (najdłużej reprezentujący klub zawodnik), Ryszard Zięba, Edward Zięba, Krzysztof Koza, Marian Niemiec, Mirosław Chmielewski.

Należy podkreślić, że klub ciągle brał udział w różnych imprezach sportowych, np. w mistrzostwach rejonu LZS w tenisie stołowym w 1986 r. Mariusz Gierszon był pierwszy, Anna Biber wśród dziewcząt młodszych zajęła trzecie miejsce, a Elżbieta Wołyniec czwarte, w starszej grupie Barbara Średzińska była trzecia, dziewczęta wygrały również debla. A Sławomir Krzywiński był wśród mężczyzn piąty, wygrano również w mikście, a mężczyźni w deblu uplasowali się na 2. miejscu. Wielki sukcesy odnoszą w Rejonowych Igrzyskach Zimowych w Hrubieszowie w latach 1985 i 1986 r., zajmując drużynowo 1 miejsca, a w 1987 drugie (1. Grabowiec). Indywidualnie w tych zawodach najlepiej wypadli: Dorota Szczepanik i Anna Biber w rzucaniu lotką i warcabach, Stanisław Lewicki w rzucaniu lotką, Ryszard Ziemba, Andrzej Kazimierczuk, Andrzej Łazarczyk wszyscy w warcabach, ale w różnych grupach wiekowych, Ryszard Ziemba w podnoszeniu ciężarka, Grażyna Radelczuk w warcabach, Joanna Solak w rzucaniu lotką, Barbara Średzińska  i  Joanna Radelczuk w tenisie stołowym, Ryszard Tabuła w unoszeniu ciężarka. Efektem tych zwycięstw był udział w igrzyskach wojewódzkich, np. w 1986 r. w Zwierzyńcu, uczestnicząc m.in. w takich konkurencjach, jak: saneczkarstwo, tenis stołowy, strzelanie z wiatrówki, podnoszenie ciężarka. W 1987 r. zdobywają drużynowe mistrzostwo rejonu w warcabach stupolowych (2. LZS Kolonia Staszic, 3. LZS Obrowiec). Indywidualnie w tych zawodach najlepiej wypadły panie Anna Radelczuk i Ewa Karcz. W 1990 r. tenisiści Huragana ze Stefankowic rywalizowali w I lidze hrubieszowskiego rejonu z takimi zespołami, jak: Modena Zadębce, Fortuna Mojsławice, Spartan Nieledew, Fantazja Żabcze, Orlęta Horodło, Viktoria Kobło, Pirania Miączyn i Kryształu Werbkowice.

W 1992 r. w Wołajowicach zwyciężyli w turnieju tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów, a przyczynili się do tego: Dorota Teterycz, Agnieszka Radelczuk, Anna Radelczuk, Grażyna Radelczuk, Anna Biber, Agnieszka Szatna, Krzysztof Rutkowski, Tadeusz Szwaczkiewicz, Edward Zięba, Krzysztof Koza, Tomasz Gębala, Jacek Niemczyk, Leszek Mizerski, Mirosław Koza. Drużyna piłkarka najczęściej zwyciężała w turniejach o Puchar Wójta. W Stefankowicach była także organizowana sportowa impreza rekreacyjna  „Dzień Sportu”.

Początek lat 2000 – nych przynosi powolny zmierzch Huraganu. Do klubu przychodzą sponsorzy, a wraz z nimi w zasadzie niechciana w innych klubach tzw. „armia zaciężna”. Są to na ogół zawodnicy, którzy od gry dla zespołu przekładają wygórowane warunki finansowe. Miejscowi zawodnicy otrzymywali „grosze” i satysfakcję gry w zespole. Następują niesnaski i bunt, a z tym nie przychodzą wyniki. Poza tym mecze są rozgrywane na stadionie w Teptiukowie, z czego nie jest zadowolona społeczność i kibice ze Stefankowic. Od rundy jesiennej sezonu 2005/2006 Huragan Stefankowice zmienia nazwę na Huragan Hrubieszów i jest to koniec pięknych kart oraz miłych wspomnień zasłużonego dla sportu wiejskiego gminy i powiatu hrubieszowskiego – klubu LZS Huragan Stefankowice.

Zobacz też:

śp. Leszek Mizerski

Zerknij na Instagram →



Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. arch. Huraganu Stefankowice i jego zawodników, kronikatygodnia.pl