Materace piankowe – inwestycja we własne zdrowie

Na rynku dostępna jest szeroka gama materacy, wśród których na szczególną uwagę zasługują materace piankowe. Charakteryzuje je trwałość, solidność i wygoda. Materace piankowe okazują się doskonałym wyborem dla wielu osób, między innymi cierpiących na choroby kręgosłupa, spędzających dużo czasu w łóżku oraz dla małych dzieci.

Reklamy

 

Materace piankowe – pianka piance nierówna

Warto wiedzieć, że termin „materace piankowe” jest nazwą obejmującą całą grupy produktów wykonanych z różnego rodzaju pianek o odmiennych właściwościach. To czy materac będzie dobrej jakości i czy zagwarantuje nam oczekiwaną jakość wypoczynku zależy przede wszystkim od rodzaju materiału – najlepsze materace piankowe produkuje się z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej i lateksowej. 

 

Materace piankowe – rodzaje

Jak sama nazwa wskazuje, materace piankowe termoelastyczne wykonuje się z pianki zmieniającej swoją plastyczność pod wpływem temperatury. Ta właściwość pozwala na optymalne dostosowanie powierzchni spania do kształtu ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa. Ponadto, materiał ten posiada porowata strukturę, co gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza i pozytywnie wpływa na krążenie krwi. 

Materace piankowe wysokoelastyczne wykonane są z pianki wysokoelastycznej wzbogaconej o system logicznie umiejscowionych nacięć, co zapewnia doskonałą wentylację i elastyczność. Te modele należą też do najlżejszych na rynku, dlatego świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, w których materace trzymane są w ciągu dnia w specjalnych wnękach i schowkach.

Materace piankowe lateksowe wytwarza się z naturalnego mleczka drzewa kauczukowego i syntetycznego lateksu. Ich cechą wyróżniającą jest wewnętrzna sieć kanalików, która zapewnia wysoką elastyczność i przewiewność. 

 

Zalety materacy piankowych

Materace piankowe cenione są przede wszystkim za trwałość i nieprzeciętny komfort. Jak informuje specjalista reprezentujący sklep z materacami Materace dla Ciebie, równomiernie podpierają całe ciało, dostosowują się do jego kształtu w każdej pozycji i zapewniają śpiącemu najlepszej jakości wypoczynek. Ważną zaletą tego tworzywa jest też antyalergiczność i antygrzybiczność – pianka nie pochłania kurzu i tym samym ogranicza rozwój roztoczy i innych drobnoustrojów. Ponadto, surowiec ten bardzo szybko odzyskuje swój pierwotny kształt, dzięki czemu materace te nie ulegają zbyt łatwo odkształceniu i przez długie lata zachowują swoje cenne właściwości. Te cechy sprawiają, że będą one idealnym wyborem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, urazy czaszki oraz spędzających dużo czasu w łóżku. 

 

Materace piankowe nie tylko dla chorych

Jak ustaliliśmy, ze względu na swoje wyjątkowe charakterystyki, materace piankowe polecane są przede wszystkim dla osób borykających się z poważnymi problemami zdrowotnymi, nie oznacza to jednak, że nie mogą ich używać osoby zdrowe. Wręcz przeciwnie! Takie podłoże do spania będzie najlepszym możliwym wyborem dla ludzi będących w dobrej kondycji oraz małych dzieci, ponieważ pozwoli na kształtowanie i utrwalanie dobrych nawyków, co zaprocentuje uniknięciem wielu poważnych chorób w przyszłości. A przecież wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Kupujemy materac piankowy

W obliczu powyższego zakup materaca piankowego powinniśmy potraktować jako inwestycję w siebie i w swoje dobre samopoczucie. Koszty są co prawda niemałe, ale na własnym zdrowiu nie ma co oszczędzać. Należy jedynie uważać, aby wybrany model wykonany był z najwyższej jakości pianki, ponieważ na rynku roi się również od gorszej kategorii produktów. Aby uniknąć przykrej niespodzianki najlepiej wybrać się na zakupy do renomowanego sklepu, takiego jak Materace dla Ciebie, gdzie oprócz szerokiego wyboru spotkamy się z doświadczoną i chętną do pomocy obsługą.

 

 

fot. mat. sponsora