13 czerwca 2024

Metalowe meble specjalnego przeznaczenia

Problem archiwizacji danych dotyczy każdego przedsiębiorcę, jednakże najbardziej doskwiera takim instytucjom jak banki, szpitale czy instytucje pożytku publicznego. Profesjonalne meble metalowe są doskonałym rozwiązaniem w tego typu placówkach. Dowiedz się, dlaczego tak dobrze sprawdzają się jako miejsce do magazynowania ważnych dokumentów.

Reklamy

 

Problem archiwizacji – jak go rozwiązać?

Okres archiwizacji jest różny w zależności od branży i typu dokumentu. Wynosi on od kilku do kilkunastu lat. Wyobraźmy sobie sytuację, w której oddział banku codziennie przyjmujący setki klientów, każdy wygenerowany dokument musi archiwizować na najbliższe 5 czy 10 lat. Tym samym bank obsługujący rocznie kilka milionów klientów indywidualnych i biznesowych ma ogromną ilość dokumentacji do przechowania. Jak zatem zarchiwizować je wszystkie w odpowiedni i spełniający standardy sposób?

Z pomocą przychodzą regały metalowe na prowadnicach. Ten nowoczesny i niebywale bezpieczny sposób został doceniony już przez wiele instytucji naszego kraju. Meble specjalistycznego przeznaczenia pozwalają w 100% wykorzystać przestrzeń archiwum, tak by mogły pomieścić się w nim wszelkie niezbędne akta. Regały przesuwne to jednocześnie sposób na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej, gdyż zostały zaprojektowane w taki sposób by zachowana została funkcjonalność i wymagany porządek.

Reklamy

Jak są montowane metalowe regały przesuwne?

Możliwość pomieszczenia dużej ilości segregatorów czy teczek z aktami zdefiniowana jest przez przemyślane wzornictwo. Meble o wytrzymałej konstrukcji są mocowane na szynach, na których później się poruszają. Dzięki temu, że zostały one wyposażone w napęd cały proces jest bardzo prosty, przyjemny i łatwy w wykonaniu. Każda osoba, której zadaniem będzie dokonywanie archiwizacji, nie będzie miała najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Na rynku dostępne są dwa typy mebli przesuwnych. Pierwsze wyposażone są w napęd elektryczny a drugi mechaniczny. Jakie są różnice?

W przypadku regałów przesuwnych z napędem elektrycznym proces dotarcia do odpowiedniej półki jest bardzo intuicyjny i łatwy. Wystarczy na panelu sterującym wybrać odpowiednią konfigurację a szafy przesuną się automatycznie udostępniając miejsce osobie pracującej w archiwum. Korzystanie ze zbiorów ulokowanych w regałach przesuwnych o napędzie mechanicznym odbywa się z udziałem archiwisty poprzez sterowanie za pomocą korby na grzbietach regałów. Jest to oczywiście rozwiązanie wymagające więcej pracy, ale jest ono zadedykowanie tańsze.

Reklamy

Pozostałe metalowe meble

Bez względu na to, czy poszukujesz wyposażenia do szpitala, banku czy prężnie działającej fundacji oprócz archiwum z pewnością są inne pomieszczenia wymagające zagospodarowania. Gabinety, biura, sale szkoleniowe to tylko nieliczne z miejsc, w jakich niezbędne okażą się meble metalowe z szafkami zamykanymi na klucz. Każdy produkt, na jaki się zdecydujesz będzie przede wszystkim solidny i odporny na ścieranie oraz uszkodzenia. Tym samym jest to doskonała inwestycja na długie lata, która zwróci się bardzo szybko. Różnorodność barw, kształtów, rozmiarów i zastosowanych rozwiązań jest na tyle duża, że każdy znajdzie mebel dla siebie.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Źródło: Adobe, 130775160