23 lipca 2024

Mikołajkowe atrakcje dla małych pacjentów w Hrubieszowie

Mikołajki to dla każdego dziecka powinien być dzień pełen uśmiechu i radości, dlatego wolontariusze Fundacji Dr Clown organizują niespodziankę dla małych pacjentów SPZOZ w Hrubieszowie. Dzieci otrzymają nie tylko mikołajkowe prezenty, ale będą miały okazję zobaczyć z okien kolorowe iluminacje oraz występy artystyczne.

Reklamy

Pobyt w szpitalu jest bardzo trudnym doświadczeniem. Dzieci czują niepokój, strach, tęsknotę do domu i bliskich. W obecnej sytuacji pacjenci są bardziej odizolowani i mają utrudniony kontakt z najbliższymi, co wzmaga poczucie strachu i niepewności. Doktorzy Clowni z Fundacji Dr Clown wiedzą, jak ważne jest pozytywne nastawienie w procesie leczenia, dlatego specjalnie dla dzieci, które z racji swojego stanu zdrowia, nie mogą spędzić Mikołajek w domu, przygotowali świąteczną niespodziankę.

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Każdego roku staramy się zrobić wszystko, by ten dzień był jeszcze radośniejszy przygotowując dla dzieci w szpitalu różne atrakcje. Z powodu obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną nie możemy osobiście spotkać się z pacjentami, dlatego całe wydarzenie organizujemy pod oknami. Dzięki wsparciu firmy Aviva, na szpitalnym dziedzińcu pojawi się bożonarodzeniowa choinka ozdobiona światełkami, którą uroczyście rozświetlimy w niedzielę 5 grudnia. Nasi wolontariusze pojawią się w kolorowych strojach pod szpitalnym oknami. To nie koniec niespodzianek, ponieważ dla każdego małego pacjenta, który tego dnia będzie przebywał na oddziale pediatrycznym przekażemy świąteczny prezent. – mówi Agnieszka Gruszecka-Sędłak, pełnomocnik Fundacji Dr Clown na Lubelszczyźnie.

Reklamy

Wolontariusze Fundacji Dr Clown przekażą także świąteczne prezenty na dziecięce oddziały do placówek medycznych w całym województwie lubelskim, m.in.: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w  Białej Podlaskiej, SPZOZ w Krasnymstawie. Łącznie na Lubelszczyźnie Doktorzy Clowni przekażą ponad 1100 upominków małym pacjentom.

­

Reklamy

O Fundacji Dr Clown:

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.

­

(info i fot. Fundacja Dr Clown)


Zobacz też:

Hrubieszów: Wstrzymane przyjęcia pacjentów na dwóch oddziałach w szpitalu

Hrubieszów: Wstrzymane przyjęcia pacjentów na dwóch oddziałach w szpitalu


LubieHrubie na Instagramie