Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników

W dniach 22 – 24 sierpnia 2008 w Licheniu Starym k/Ślesina nad Jeziorem Licheńskim odbyły się III Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowych.

Reklamy

W tegorocznej edycji mistrzostw Polski rywalizowało 35 drużyn strażaków ochotników z całego kraju. Wśród uczestników zawodów byli również strażacy z OSP Hrubieszów.

Drużynę z Hrubieszowa reprezentowali: Rajmund Kulczyński, Leszek Mazurek, Paweł Kucy, Łukasz Kucy, Marcin Koniec oraz Marcin Lebiedowicz. W trakcie zawodów rywalizowano w 5 konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, slalom łodzi motorowych, wyścig łodzi wiosłowych i konkurencja specjalna. W konkurencji budowy wału przeciwpowodziowego OSP Hrubieszów zajęła drugie miejsce otrzymując pamiątkowy puchar i dyplom; w pozostałych konkurencjach strażacy z Hrubieszowa zajmowali nieco dalsze lokaty.

Mistrzostwa były okazją do spotkania się strażaków z całej Polski, podczas którego można było wymienić wiele doświadczeń z udziału w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. Bezpośrednia rywalizacja drużyn stanowiła cenny element w wyszkoleniu, mający na celu podnoszenia kwalifikacji strażaków, którzy na co dzień swoją służbą przyczyniają się do podnoszenia bezpieczeństwa osób, a niejednokrotnie ratowania ich życia. Zawody ponadto były okazją do promocji zarówno miasta Hrubieszowa, jak i powiatu Hrubieszowskiego.

OSP Hrubieszów