Mizerna cicha, stajenka licha… Jasełka w Trójce

20.12.2013 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie odbyły się jasełka. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjno – obsługowi, a także emeryci, którzy każdego roku udowadniają, że wydarzenia kulturalne naszej szkoły nie są im obojętne.

Reklamy


„Mizerna cicha, stajenka licha, 
Pełna niebieskiej chwały, 
Oto leżący przed nami śpiący 
W promieniach, Jezus mały.”

Boże Narodzenie to szczególny czas, czas oczekiwania, refleksji i pojednania. Jego tradycją obok spotkań rodzinnych, opłatka, życzeń i podarunków jest wspólne śpiewanie kolęd, bez których większość osób nie wyobraża sobie tych świąt. Dnia 20.12.2013 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie odbyły się jasełka. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjno – obsługowi, a także emeryci, którzy każdego roku udowadniają, że wydarzenia kulturalne naszej szkoły nie są im obojętne.

Na początku uroczystości harcerze naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Hanc wnieśli do sali światło pokoju. Przyjęła je pani dyrektor Danuta Krawczuk, która po krótkim przemówieniu zaprosiła wszystkich na jasełkowe przedstawienie.

Całość przedstawienia pokazującego i przypominającego przepiękne tradycje Świąt Bożego Narodzenia przeplatana była kolędami i pastorałkami we współczesnej interpretacji. Publiczność mogła też po raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. I to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.

„Jasełka” wraz z uczniami przygotowały pani Małgorzata Koniec i siostra Bożena Brandenburg, które również wykonały dekorację. Współpracowała z nimi także pani Alicja Strójwąs – Mojsym. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Anety Franke.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim „aktorom” i nauczycielom, którzy przyczynili się do wzbogacenia szkolnej Wigilii, a następnie złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia i zaprosiła Pracowników szkoły na spotkanie opłatkowe. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

 

Zdjęcia:

http://zsm3-hrubieszow.pl/index.php/sp3/12-aktualnosci-sp/381-mizerna-cicha-stajenka-licha

 

Info i fot. ZSM nr 3