17 lipca 2024

Młodzież powinna być piękna i zdrowa – życie macie tylko jedno

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

17 czerwca 2010 roku w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się spektakl profilaktyczny w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Spektakl mówiący „nie” narkomanii został przygotowany przez młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie pod kierownictwem pani Izabeli Czerw i Eweliny Winiarskiej przy współpracy ze świetlicą środowiskową Hrubieszowskiego Domu Kultury i jej opiekunem Joannę Błaszczak.

Reklamy

Młodzież z Gimnazjum Nr 2 i 3, a szczególnie Zespołu Szkół Nr 2 wypełniła w całości salę widowiskową. W przedstawieniu wystąpili ich rówieśnicy: Martyna Witkowska, Patrycja Pankiewicz, Agnieszka Stachowiak, Iwona Grzeszczuk, Cezary Pietraszak, i Marek Kuźmiński.

Reklamy

Spektakl, oparty o biografię lidera zespołu „Dżem” Ryszarda Riedla, ukazaną we fragmentach filmowych, pokazywał samotność i upadek wokalisty. Duże wrażenie zrobiły na oglądających zarówno teksty mówione, jak i muzyka oraz niezapomniane, wspaniałe teksty Riedla, te słyszane z filmu, jak i grane na żywo przez zespół „Zorba’s Band” (absolwenci Gimnazjum Nr 2) pod przewodnictwem Marcina Mroza.

Ciekawy, inny, chyba trafiający do młodzieży spektakl mówiący o trudnych decyzjach i złych wyborach. Bardzo wymownym był pokazany na żywo fragment wywiadu z Riedlem, który napomina młodzież: „…Chciałbym ostrzec wszystkich przed jakimikolwiek używkami, bo te zabawki źle się kończą. (…) Umiejcie kożystać z wolności. Znajcie swoją wartość. Nauczcie się odmawiać. Umiejcie powiedzieć NIE! Młodzież powinna być piękna i zdrowa – życie macie tylko jedno”.

Info:
Joanna Błaszczak (HDK)

zobacz zdjęcia »