28 maja 2024

Mów mi kapitanie

„Mów mi kapitanie” to coroczna akcja Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej polegająca na przepłynięciu Bystrzycą przez Lublin na własnoręcznie zbudowanych tratwach. Hrubieszów reprezentowali w spływie harcerze 7 Hrubieszowskiej Drużyny Wędrowników „Sztorm”.

„Mów mi kapitanie” to coroczna akcja organizowana w Lublinie dla wędrowników Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Polega ona na przepłynięciu Bystrzycą przez Lublin na własnoręcznie zbudowanych tratwach.

Wędrownicy z całej chorągwi wzięli udział w tym wydarzeniu już po raz drugi. Odbyło się ono w sobotę 07.06.2014r.

Każdy z patroli (zgłosiło się ich sześć) miał za zadanie zbudować sobie tratwę, z dowolnie wybranych materiałów, w której mógł wystartować w wyścigu. Prace rozpoczęły się już w piątek wieczorem, zaś w sobotę około godziny 10:00 rozpoczęły się regaty.

Uczestnicy spływu wystartowali w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Na mijanych po drodze mostach, ekipa sędziowska przypisywała punkty ekipom, w zależności od czasu przypłynięcia do mostu. Następnie łajba, która przybyła jako pierwsza – wyruszała jako ostatnia.

Spływ zakończył się na Moście Kultury. Zwycięską załogą okazała się Czarna Sarna z Niedrzwicy Dużej złożona z wędrowników i harcerzy z 4 Niedrzwickiej Drużyny Wędrowników „Azymut” i 3 Niedrzwickiej Drużyny Harcerzy „Trop”.

Hrubieszów reprezentowali Przemek MazurekSławek Łukasiewicz i Bartek Nowosad z 7 Hrubieszowskiej Drużyny Wędrowników „Sztorm”. Zajęli oni zaszczytną – trzecią pozycję, a więc znaleźli się w połowie stawki.

Gratulujemy!

 

R.Ł.