23 grudnia 2024

Myjnia bezdotykowa jako pomysł na przyszłościowy biznes

Budowanie myjni bezdotykowych (samoobsługowych) cieszy się coraz większą popularnością. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie taki rodzaj nowoczesnej myjni, zamiast standardowej myjni obsługowej. Jaka jest różnica między obydwoma rodzajami myjni? I dlaczego to właśnie myjnie bezdotykowe posiadają większy potencjał biznesowy?

Reklamy

 

Myjnia bezdotykowa to myjnia samoobsługowa.  Jej celem jest udostępnienie klientom miejsca do umycia samochodu oraz odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny za usługę. Właściciel pojazdu w zasadzie sam sobie myje samochód. Dzięki temu taki rodzaj biznesu jest o wiele bardziej rentowny od tradycyjnej myjni obsługowej, ponieważ nie wymaga zatrudniania dużej ilości pracowników.

Przedsiębiorcy inwestują w myjnie, na które jest popyt

Reklamy

Zapotrzebowanie na bezdotykowe myjnie samochodowe stale wzrasta. Właściciele samochodów korzystają z takiej formy mycia pojazdów głównie ze względu na atrakcyjną cenę usługi, szybkie jej wykonanie  oraz dokładność mycia, jaką nowoczesna bezdotykowa myjnia gwarantuje. Nie bez znaczenia jest również nieograniczony dostęp do usługi, ponieważ myjnie bezdotykowe są otwarte 24 godziny na dobę.

Myjnia bezdotykowa jako pomysł na biznes

Reklamy

Inwestorzy są zainteresowani uruchomieniem takiego biznesu nie tylko ze względu na jeszcze niezaspokojone potrzeby rynku, a tym samym gwarancję uzyskania odpowiedniej ilości klientów. W myjniach bezdotykowych jest ważne również to, że są one w zasadzie bezobsługowe, więc mogą zarabiać same na siebie. Właściciel myjni nie musi poświęcać wiele czasu na zarządzanie biznesem. Może tę działalność potraktować jako dodatkowy wysoki dochód, nadal skupiając się głównie na innych firmach, które do tej pory prowadził.

Zanim ruszysz z inwestycją…

Jeżeli zastanawiasz się nad otwarciem takiego biznesu, to na pewno szukasz informacji dotyczących wysokości potrzebnego kapitału, kosztów prowadzenia myjni, a także firm, które tę myjnię mogłyby zaprojektować i wybudować. Poniżej znajdziesz poszukiwane odpowiedzi.

Budowa myjni bezdotykowej nie jest wyjątkowo pracochłonnym przedsięwzięciem. Wystarczy zebrać odpowiedni kapitał, posiłkując się na przykład środkami z dotacji lub kredytami, znaleźć odpowiednią lokalizację i zaufanego wykonawcę. Stanowiska myjni bezdotykowych należy zamówić u doświadczonej, profesjonalnej firmy, ponieważ w tym wypadku to właśnie jakość wykonywania usługi i bezawaryjność urządzeń bezpośrednio przedkłada się na wysokość dochodu. Nie warto korzystać z najtańszych ofert na rynku, które później będą wymagały ciągłego serwisowania. Inwestycja w myjnię bezdotykową jest poważnym przedsięwzięciem. Klienci muszą od samego początku korzystać z doskonałej jakości mycia. Jeżeli przedsiębiorca postanowi zaoszczędzić na zakupie myjni bezdotykowej, przez co klienci nie będą z niej zadowoleni, to musi wiedzieć, że odbudowanie dobrej opinii o firmie może okazać się wręcz niemożliwe.

Ile środków pieniężnych potrzeba? Jakiego zwrotu można się spodziewać?

Wysokość niezbędnego kapitału jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości stanowisk, konkretnego rodzaju wybranej myjni (np. Clasic+, Premium, Futuro, Sky Line, V Pro) oraz tego, czy przedsiębiorca posiada własny grunt, na którym powstaną stanowiska, czy zamierza go kupić lub tylko dzierżawić. Kontaktując się z pracownikami firmy Aspera, każdy inwestor otrzyma dokładną wycenę. Może też skorzystać z bardziej ogólnych kalkulacji dostępnych w Internecie (tzw. kalkulatory rentowności), by określić, czy taka inwestycja jest w ogóle w zasięgu jego możliwości.

Większość przedsiębiorców uzyskuje zwrot całego włożonego kapitału w ciągu 3-5 lat prowadzenia działalności. Myjnie bezdotykowe stanowią obecnie jeden z najbardziej opłacalnych biznesów, na którym można bardzo dobrze zarobić.

Ile kosztuje prowadzenie myjni bezdotykowej?

Koszty prowadzenia myjni bezdotykowej są niewielkie. Poza normalnymi wydatkami ponoszonymi przy każdej działalności gospodarczej, kosztami związanymi z mediami lub wykonaniem okresowych przeglądów, nie ma w zasadzie żadnych innych dodatkowych opłat. Można jeszcze zatrudnić ochronę lub pracownika-stróża, który na przykład dodatkowo będzie odpowiedzialny za rozmienianie pieniędzy klientom. Ten koszt da się obejść, kupując specjalne urządzenie do rozmieniania pieniędzy lub całkowicie rezygnując ze świadczenia takiej usługi.

Gdzie postawić myjnię?

Kolejną ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji oraz gruntu, na którym myjnia powstanie. Można wykupić grunt lub go dzierżawić. W tym drugim przypadku warto mieć na uwadze to, by umowa dzierżawy była podpisana na jak najdłuższy okres, na przykład 15 czy 20 lat. Umowę kupna lub dzierżawy gruntu należy zawrzeć dopiero po sprawdzeniu czy plan zagospodarowania przestrzennego pozwoli postawić taki obiekt. Dobrym rozwiązaniem jest również podpisanie tzw. umowy warunkowej, która wejdzie w życie dopiero po upewnieniu się, że taka inwestycja może tam fizycznie powstać.

Jakiego wykonawcę wybrać?

Wybudowanie myjni bezdotykowej warto zlecić doświadczonemu wykonawcy – firmie Aspera. Nawiązując współpracę z tak zaangażowaną w wykonanie każdego projektu i profesjonalną firmą, uzyskujemy nie tylko pewność, że usługi mycia będą świadczone na najwyższym poziomie, ale również dodatkowo mamy okazję skorzystać z porad fachowców, którzy chętnie podpowiedzą nam, jakie rozwiązania najlepiej wybrać, by osiągnąć sukces biznesowy. Solidny wykonawca, posiadający bogate portfolio to recepta na uzyskanie jak najwyższego przychodu z takiej inwestycji.

Nawiązanie współpracy z nowoczesną firmą budującą myjnie bezdotykowe to nie tylko gwarancja doskonałej jakości mycia i ograniczenia kosztów serwisowych, ale również możliwość skorzystania z innowacyjnych technologii, które pozwalają zwiększyć wydajność każdego stanowiska, przy zmniejszeniu ilości pobieranego prądu i wody.

 

 

fot. mat. sponsora