21 kwietnia 2024

Najbardziej zaniedbane boiska szkolne w Hrubieszowie

Większość boisk szkolnych w Hrubieszowie doczekało się przebudowy. Nowego obiektu – w miejscu gdzie od lat „budowano” bez powodzenia basen kryty i aquapark – na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018, doczekał się także Zespół Szkół Miejskich Nr 2 przy ul. Żeromskiego.

 

Wcześniej nowe boiska otrzymały: Zespół Szkół Miejskich Nr 1 przy ul. Listopadowej, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 przy ul. Zamojskiej (Orlik), Zespół Szkół Nr 3 przy ul. Żeromskiego, prowadzony przez powiat oraz Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Ciesielczuka 2.

W ostatnich latach Hrubieszów wzbogacił się także o nowe sale gimnastyczne przy ZSM Nr 2, ZS Nr 3 (placówka powiatowa) oraz ZS Nr 2 (także placówka powiatowa).

Nie wszystkie szkoły w Hrubieszowie mogą jednak pochwalić się nowymi boiskami.

W opłakanym stanie są boiska przy Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Zamojskiej (dawny ZSMR). Największa szkoła prowadzona przez powiat hrubieszowski nie może jakoś doczekać się nowego boiska, a na dokładkę sala gimnastyczna tej placówki jest tylko namiastką czegoś, co salę gimnastyczną przypomina.

W podobnej sytuacji jest także Zespół Szkół Nr 4 przy ul. Grabowieckiej, prowadzony również przez powiat.

Wygląda na to, że na rzecz tych placówek w samorządzie powiatowym nie było komu lobbować. Czyżby żadnego „ważniaka” z powiatu, dziecko do tych szkół nie chodziło?

 

źródło i fot.  ZK / http://suflerobywatelski.pl/