Najlepiej płatne prace online

W dobie pandemii praca online stała się dla wielu codziennością. Coraz więcej osób uważa ten styl pracy za wygodniejszy i wydajniejszy niż praca z biura. Choć wielu pracodawców nadal pozwala pracownikom pracować z domu, część firm zdecydowała się na to, by pracownicy wrócili do siedziby firmy. 

Reklamy


Jeżeli szukasz nowej pracy lub chcesz zmienić stacjonarną posadę na zdalną, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jakie prace online są najlepiej płatne. 

Prace związane z IT 

Programiści, sieciowcy i inni inżynierowie związani z branżą IT, są w bardzo dobrej sytuacji, jeżeli chodzi o rynek pracy. Mogą oni zarobić bardzo duże pieniądze, w szczególności pracując z zagranicznymi firmami. Ze względu na charakter pracy, może być ona wykonywana online. Jeżeli stoisz przed wyborem studiów, kierunki związane z branżą IT mogą być świetnym wyborem. 

Reklamy

Warto pamiętać, że wiele firm jest otwartych na przyjęcie kandydatów, którzy nie ukończyli uniwersytetu i są samoukami. Jeżeli więc masz smykałkę do programowania, ale nie studiowałeś, nadal masz szansę na zdobycie dobrze płatnej pracy online. 

Tłumacze 

Zawód tłumacza może być naprawdę ciekawy i dawać wiele wyzwań zawodowych. Wielu tłumaczy pracuje zdalnie, realizując mniejsze zlecenia lub pracując na kontrakcie. Od tego, jakiego typu tłumaczem jesteś, będzie zależała twoja pensja. Na największe zarobki za wykonanie dzieła mogą liczyć tłumacze przysięgli ze specjalną licencją. Stawki uzależnione są także od języka, z którego się tłumaczy. Bardziej niszowe języki, na które jednak istnieje duże zapotrzebowanie, na przykład arabski, chiński, czy norweski, mogą przynieść wysokie zarobki.

Menedżerowie ds. mediów społecznościowych 

Choć media społecznościowe mogą się niektórym wydawać pożeraczami czasu, mają one duży potencjał zarobkowy. Nie musisz od razu zostać gwiazdą Instagrama, aby zarabiać na nich duże pieniądze. Social media są bardzo ważnym narzędziem marketingowym dla marek – to właśnie dzięki nim sprzedaje się wiele produktów i serwisów. Dlatego też firmy poszukują specjalistów ds. social mediów, którzy mogą pomóc z tworzeniem treści i zarządzaniem kontami na Tik Toku, Instagramie, Facebooku, etc. 

Graficy komputerowi

Ze względu na rozwój marketingu online, firmy potrzebują osób, które potrafią przyciągnąć wzrok klienta. Graficy komputerowi, w szczególności ci utalentowani, mogą liczyć na dobrą pracę wykonywaną zdalnie. Twoje zarobki będą zależały od firm, z jakimi współpracujesz, a także od tego, czy pracujesz na etat, czy też jako wolny strzelec. 

Jest to zawód z dużym potencjałem, a co najważniejsze, jest on otwarty nie tylko na osoby po studiach artystycznych, ale też na samouków. 

Edytorzy video 

Edycja video to doskonała umiejętność, która może przynieść ci dobrze płatną pracę zdalną. Edytorzy video współpracują z twórcami kontentu, youtuberami, a także różnymi markami, przycinając i montując nagrania i filmy. Są oni także często odpowiedzialni za dodawanie napisów i muzyki do nagrań. Obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na zdolnych edytorów wideo. Jest to nisza z dużym potencjałem, jeśli chodzi o dobrze płatne zatrudnienie.

Wirtualna asystentka 

Wraz z momentem, gdy praca przeniosła się w dużej mierze do świata Internetu, wzrosło zapotrzebowanie na wirtualne asystentki. Są to osoby, które odpowiadają za zarządzanie czasem, organizowanie spotkań czy też przygotowywanie prezentacji. Praca jest podobna do pracy klasycznej asystentki, tyle że nie wymaga stacjonarnego przebywania w biurze. Wirtualne asystentki są zatrudniane nie tylko przez firmy, ale też przez indywidualne osoby prowadzące jednosobowy biznes.


tekst i fot. mat. partnera