19 maja 2024

Nasi listonosze

Hrubieszów Z okazji Dnia Łącznościowca przypadającego 18 października, czterech listonoszy z powiatu hrubieszowskiego: Lech Wojtiuk, Marek Zielonka, Albert Starenga i Adam Szabat, w dowód uznania za dobrą pracę, zostanie nagrodzonych dyplomami i nagrodami.

***

Kiedy dostarczają nam przesyłki wydaje nam się, że zapewne po tym chodzeniu są zmęczeni, więc wracają do domu i już bezczynnie odpoczywają, a tu okazuje się, że każdy z nich oprócz codziennych prac domowych ma swoje pasje i tak np.:

1. Lech Wojtiuk pracuje od 1986 r. i obsługuje rejon ul. Polnej w Hrubieszowie. Jego pasją jest zbieranie znaczków, które jak na razie mieści w około 100 klaserach. Jest również numizmatykiem, zbiera monety współczesne, jak i z czasów Polski królewskiej (ma ich około 600).

2. Marek Zielonka pracuje od 1990 r., mieszka w Wołajowicach i obsługuje rejon o długości 86 km.. Prywatnie druh, udziela się w miejscowej jednostce OSP od 18. roku życia. Hoduje gołębie, również pocztowe.

3. Adam Szabat mieszkaniec Hrubieszowa listy roznosi od 3 lat. Pisze wiersze i teksty piosenek, śpiewa oraz komponuje. Pierwszy tomik poezji „Listy do …” napisał w szkole średniej. W 1995 r. był współzałożycielem zespołu muzyczno – literackiego „Salem”, który wygrał w 1996 r. konkurs ”Twoje 5 minut” w programie telewizyjnym „Swojskie klimaty”. Pisze i tłumaczy z angielskiego teksty dla hrubieszowskiego zespołu „Nicolaus”. W 2008 r. razem z innymi założył, cieszący się dużą popularnością „Teatr Piosenki Młyn”.

4. Albert Starenga to od 10 lat listonosz w Mirczu i okolicach. Od dzieciństwa gra na gitarze, w końcu zakładając razem z kolegami zespół „Impact”, obsługujący imprezy lokalne i okolicznościowe.

***

Źródło – Tygodnik Zamojski

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Adam Szabat, który zaprasza do HDK na „Pamiętnik z miasteczka na H” – premiera 22 listopada 2009 – Teatr Piosenki Młyn.

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009