25 września 2023

Naukobus i człowiek-układanka w Hrubieszowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzieci i młodzież, odwiedzający 27 sierpnia w Hrubieszowie piknik naukowy Akademii Zamojskiej będą miały szansę zmienić się w odkrywców.

Reklamy

W Hrubieszowie Naukobus, prosto z Centrum Nauki Kopernik, będzie stacjonował od godziny 10.00 do 17.00, na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy zajęć w Naukobusie będą mogli sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce.

Reklamy

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Reklamy

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu.

Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach.

Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.Zobacz też:

Starostowie dożynek w Strzyżowie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info, wideo, fot. Centrum Nauki Kopernik, youtube.com