Nie tylko ważne jak, ale też gdzie – czyli gdzie powinien znaleźć się sejf

Jeśli mamy w domu wartościowe przedmioty – nieważne czy o wartości majątkowej, czy sentymentalnej – należy je chronić najlepiej jak to jest możliwe. Pomocny jest w tym sejf, który dzięki odpowiednim zabezpieczeniom będzie w stanie zapewnić całej dokumentację i kosztownościom bezpieczeństwo, na którym przecież nam zależy. Ale oprócz samej decyzji zakupienia sejfu domowego, należy jeszcze się zastanowić, gdzie zostanie on ulokowany.

Reklamy

 

W filmach bardzo często widuje się sytuację, kiedy bogaty właściciel ogromnej rezydencji ściąga obraz ze ściany, by otworzyć znajdujący się za nim sejf. Nawet jeśli nie jest się szczególnie bogatym, a dom nie jest wcale duży, sejf i tak się na pewno przyda. Ale czy na pewno powinien znajdować się w takim miejscu, jakie widujemy przeważnie na ekranie?


Ustronne miejsce

Zanim zaczniemy myśleć o konkretnym miejscu, należy mieć na uwadze, że nie powinno się ustawiać sejfu w miejscu łatwo dostępnym i dobrze widocznym. Wręcz przeciwnie. Nasza szafa pancerna musi zostać ulokowana tam, gdzie mało kto będzie zaglądał, a jeśli nawet – żeby to były osoby zaufane.

Z drugiej strony nie może być to miejsce sztampowe. O ile według statystyk kradzież popełniają ludzie, których sami wpuszczamy do domu – pokojówka, opiekunka do dzieci czy ekipa remontowa – to nie da się ukryć, że robią to też włamywacze. A oni nie będą mieli oporów przed zajrzeniem do prywatnych przestrzeni, takich jak sypialnia czy garderoba – właśnie w tych miejscach przeważnie są lokowane sejfy. Warto zdobyć się na odrobinę kreatywności, zastanawiając się, gdzie ustawić sejf domowy.


W ścianie

Co zaskakujące, sejfy domowe w ścianach wcale nie są tak popularne, jakby mogło się wydawać. Jest to uwarunkowane tym, że miejsce na niego musi zostać przygotowane już w fazie projektowej, jeszcze przed budową domu.

Dodatkowo ściany wymagają odpowiedniego przygotowania przed montażem ze względu na duży ciężar.


W podłodze

Istnieje też możliwość zainstalowania sejfu w podłodze, co może być bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Tak wbudowany sejf można przykryć dywanem lub zastawić meblem, przez co uzyskujemy utrudniony dostęp dla nieproszonych gości… ale też dla siebie!

Tego typu rozwiązanie jest sprzyjające tylko w momencie, gdy do sejfu nie zagląda się zbyt często, a jego zawartość ma bardzo dużą wartość.


W meblach

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie sejfu np. w szafie. Ważne jednak jest to, że nie można go montować na półce – musi to być albo podłoże albo ściana mebla.

Sejf zamontowany w meblu można łatwo ukryć, zakrywając go rzeczami, które na co dzień tam trzymamy. Przy tym dostanie się do niego nie jest aż tak dużym problemem.


Różne miejsce – różny model

Warto mieć na uwadze, że różne modele sejfów domowych mają różne zastosowanie – jedne są przeznaczone do ulokowania w ścianie, drugie w podłodze, a jeszcze inne w meblach. Bardzo ważne jest to, by dobrać do lokacji sejf o odpowiedniej specyfikacji, bo potem można się bardzo rozczarować. Na szczęście na https://www.saffort.pl/ można znaleźć sejfy domowe do każdej lokacji.

 

fot. mat. sponsora