23 lipca 2024

Nowy aparat RTG w hrubieszowskim szpitalu już działa

17 stycznia, hrubieszowski szpital otrzymał zezwolenie Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na uruchomienie i stosowanie nowego aparatu RTG do celów diagnostyki medycznej.

Reklamy

 

Powiat hrubieszowski zakupił i przekazał szpitalowi do użytkowania nowoczesny aparat RTG. Środki finansowe pochodziły z dotacji celowej z ogólnej rezerwy budżetu państwa na rok 2019 w kwocie 950 400 złotych i z własnych środków Powiatu w kwocie 299 100 zł. Łączny koszt zakupu aparatu to kwota 1 249 500 zł.

Aparat RTG model Opera Swing jest to jednomodułowy, wielofunkcyjny, zdalnie sterowany zestaw rtg klasy telekomando, do bezpośredniej cyfrowej radiografii i fluoroskopii, z płaskim panelem cyfrowym, dodatkowym wyposażeniem i stitchingiem.

Reklamy

Aparat RTG posiada funkcjonalną architekturę stołu, która pozwoli wykonać wszystkie aplikacje fluoroskopii i radiografii włącznie z tymi, jakie występują przy nagłych wypadkach i procedurach interwencyjnych.

Aby aparat RTG mógł pracować Pracownia RTG została zmodernizowania, następnie przeprowadzono kontrolę jakości, aby zapewnić bezpieczeństwo obsługi, a więc bezpieczeństwo pacjenta i personelu.

Reklamy

W dniu 17 stycznia, po przeprowadzonej kontroli, otrzymano zezwolenie Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie na uruchomienie i stosowanie aparatu do celów diagnostyki medycznej.

Od tej chwili szpitalna Pracownia RTG wykonuje wszystkie niezbędne badania obrazowe całodobowo.

 

tekst i fot. SPZOZ Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Nowy aparat RTG dla hrubieszowskiego szpitala

WIADOMOŚCI – Stypendium dla studentów medycyny, jeśli będą pracować w hrubieszowskim szpitalu

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Prowincja umiera. Samorządy sięgają po nowy lek