Nowy Rekord WOŚP w Hrubieszowie. Zebrano ponad 31 tys.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury w ramach XXV Finału zebrał kwotę 31 438,17 zł. To nowy hrubieszowski rekord.

Reklamy

 

 

Uczestnicy 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie mogli kolejny raz wylicytować… „malucha”. Samochód pochodził z ubiegłorocznej aukcji, której zwycięzca – właściciel firmy Transway, postanowił ponownie wystawić go na licytację. Tym razem za 4 tys. czerwonego malucha nabyło Centrum Druku Bruno.

Oprócz samochodu na aukcji licytowano także gadżety z Fundacji WOŚP oraz wejściówki na siłownię, karnety do restauracji i inne usługi.

Tegoroczny koncert WOŚP rozpoczął się o godzinie 16.00 i potrwał ponad 4 godziny. Zakończyło go tradycyjne światełko do nieba. Oprócz najmłodszych grup tanecznych Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, solistów i grupy tanecznej Twerk, wystąpiły w nim hrubieszowskie zespoły: „Ulica 30”, „Pruderia”, „Sonic” i Teatr Piosenki „Młyn”, a także grupa „Nipper” z Włodawy i „Extra Mocni” z Niska. 

Pieniądze do puszek zbierało ponad 40 wolontariuszy, których można było spotkać nie tylko w Hrubieszowie, ale również w Mirczu, Nieledwi i Trzeszczanach. Zbiórka rozpoczęła się już o 8.00 rano i trwała około 12 godzin. 

Poprzedni rekord WOŚP w Hrubieszowie został ustanowiony w ubiegłym roku, gdy w mieście i powiecie udało się zebrać 29 tysięcy 629 złotych i 43 grosze.

Do tej pory WOŚP zakupiła do hrubieszowskiego szpitala sprzęt o wartości 464 531,64 zł.

 

***

 

Hrubieszowski Sztab WOŚP:

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta oraz mieszkańcom gminy Trzeszczany i Mircze za czynne włączenie się do działań w ramach XXV Finału W.O.Ś.P. w dniu 15 stycznia 2017r.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Kwestowało 42 osoby.

Najwyższą kwotę do puszki zebrała Paulina Woźnica – 1879,43zł.

Najwyżej wylicytowanym przedmiotem był ufundowany przez Grzegorza Hunkiewicza z firmy Transway samochód marki Fiat 126p, którego nabył Tomasz Brudnowski „Centrum Druku BRUNO” za kwotę 4000 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas 4 godzinnego koncertu na sali widowiskowej HDK: Anicie Szkołut, Gabrieli Ślusarskiej, dzieciom ZPiTZH, grupie TWERK, Teatrowi Piosenki Młyn, zespołom: Ulica 30, Pruderia, Nipper, Ekstra Mocni oraz Sonic.

Kwota uzyskana z licytowanych przedmiotów – 7130 zł. Za sprawne przeprowadzenie licytacji i poprowadzenie koncertu dziękujemy pani Joli Głowacz i Marzannie Muzyczuk.

Za pracę podczas rozliczania wolontariuszy i całego sztabu gorące podziękowania na ręce  Jolanty Janiec z MBP,  jak również Marii Gardzioła, Haliny Ciowch z hrubieszowskiej placówki Banku Pekao.

Podziękowania dla Policji i Straży Miejskiej za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem akcji XXV Finału oraz strażakom z OSP Hrubieszów za wsparcie i duże zaangażowanie.

Wolontariusze i sztab WOŚP Hrubieszów bardzo dziękują również sponsorom i osobom wspierającym organizację i przeprowadzenie 25 Finału:

 1. Restauracja „Staropolska”
 2. Pizzernia Soprano
 3. Piekarnia Gietka
 4. Kraina Ciast i Tortów Agnieszka Strzelecka
 5. Kino Plon 3D
 6. KAYAK TRIP Marcin Lebiedowicz
 7. ProfitGYM – siłownia Andrzej Kowalczuk
 8. Warsztaty Terapii Zajęciowej – Hrubieszów
 9. Młodzieżowa Rada Miasta
 10. SławomirUssowski
 11. Waldemara Sitek

Szczególnie gorąco i serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Hunkiewiczowi właścicielowi Firmy „Transway” i Tomaszowi Brudnowskiemu „Centrum Druku Bruno” nie tylko za wielkie serce i wsparcie finansowe, ale również za ogromne zaangażowanie w pomoc i przygotowanie XXV Finału WOŚP.

 

Szef sztabu

Bartłomiej Misztal

 

***

 

Wideo z licytacji czerwonego malucha, którego za 4 tys. zł. nabyła Agencja Artystyczna Bruno:

https://www.facebook.com/katarzyna.partyka.946/videos/vb.100004098159247/1049743621838900/?type=2&theater