26 maja 2024

Obejrzyj film o polskim wynalazku i zagłosuj na hrubieszowianina

Urodzony w Hrubieszowie, Paweł Soluch, wraz ze swoim zespołem znalazł się wśród 27 światowych finalistów konkursu Chivas the Venture. Do konkursu stanęło 2600 projektów.

 

Konkurs jest o tyle wyjątkowy, że wspiera nie tylko biznes, ale przede wszystkim docenia projekty, które zmieniają życie tych ludzi, którzy sami nie potrafią sobie poradzić z problemami jakie ich dotknęły.

Paweł skończył Szkołę Podstawową nr 1 gdzie wychowawcą była Pani Janina Kitlińska, a później Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, gdzie wychowawcą była Pani Alicja Hojda. Od zawsze udzielał się społecznie, działał w samorządach szkolnych, przez 8 lat tańczył w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, prowadzonym przez Panią Grażynę Temporowicz, był też harcerzem i współtwórcą hrubieszowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po ukończeniu studiów zaczął pracę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził pracę kliniczną i naukową, by od 2008 roku skupić się na nauce i organizacji firmy Neuro Device. Jego lokalny patriotyzm wychodzi na różnych etapach życia w Warszawie, m.in. organizowana przez niego Konferencja Eyetrackingowa celowo rozpoczęła swoją działalność w Lublinie, aby na jubileusz 5-lecia znów wrócić do woj. Lubelskiego. Brały w niej udział najważniejsi naukowcy w tej tematyce na Świecie. W firmie Pawła pracują też osoby z województwa lubelskiego, w tym 3 osoby z okolic Hrubieszowa.

Urządzenia wymyślane przez Pawła i jego zespół zmieniają wiedzę naukowców o pracy mózgu, a także pomagają pacjentom neurologicznym na całym świecie (nawet w dalekich Chinach, Indiach, czy USA). Projekt, który znalazł się w finale konkursu Chivas the Venture ma pomóc pacjentom z zaburzeniami mowy – afazją. Skonstruowane przez Neuro Device urządzenie, stymuluje wybrane ośrodki mózgowe, przyspieszając efekty rehabilitacji neurologicznej. Na tym etapie konkursu Paweł liczy na Wasze głosy oraz na przesyłanie informacji o głosowaniu do wszystkich Waszych znajomych. Nigdy wcześniej nie udało się Polsce wygrać w tym konkursie, ale wierzymy, że społeczność Hrubieszowa, organizacje wspierające Neuro Device oraz Polonia na całym świecie, pomogą w prześcignięciu rywali. Jest to o tyle ważne, że faza głosowania internetowego pomoże też przekonać jury w wielkim finale, aby projekt znalazł się w pierwszej 5-tce, a może nawet i wygrał…

Głosowanie trwa do 25 kwietnia. Wielki finał w maju, na scenie w Amsterdamie, przed piętnastoma tysiącami widzów. Trzymamy kciuki za wystąpienie Pawła!

Każdy może wspomóc Neuro Device w walce o zwycięstwo. Wystarczy wejść na stronę http://www.chivasventure.com i zagłosować na polski wynalazek, który może pomóc milionom ludzi na całym świecie.

 

Dzisiejsza publikacja w PAP:

Polska firma rozwija sposób na leczenie afazji


FB firmy:

https://www.facebook.com/neurodevice/

 

fot. Neuro Device
 

 

Zobacz też:

Reprezentuje Polskę, pochodzi z Hrubieszowa. Zagłosuj na Pawła Solucha i polski wynalazek 

 

Poniżej film reklamujący polski wynalazek: