Ostatni bal gimnazjalny w hrubieszowskim Staszicu

2 marca 2019 roku uczniowie czterech klas ostatniego rocznika wygaszanego gimnazjum hrubieszowskiego Staszica, bawili się na swoim pierwszym poważnym i eleganckim balu.

Reklamy

 

Uroczystość zaczęła się o godzinie 16.00. Konferansjerzy powitali zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców, dyrekcję oraz swoich rówieśników. W krótkim wstępie pojawiły się nawiązania do wyjątkowych rocznic i wydarzeń, które były udziałem szkolnej społeczności w ostatnim czasie: do 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100-lecia istnienia szkoły. 

Tradycyjnie po powitaniach przyszedł czas na przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała Pani Starosta Maryla Symczuk. Pięknym uzupełnieniem wystąpienia były kwiaty wręczone przez Pana Wicestarostę Wojciecha Sołtysiaka na ręce Pani Dyrektor Alicji Borkowskiej. Następnie Pani Anna Karcz i Pan Bernard Adamowicz – przedstawiciele Rodziców, głównych organizatorów balu – zwrócili się do gimnazjalistów oraz do nauczycieli i dyrekcji. Uczniowie stojący w parach po obu stronach pięknie udekorowanej hali z uwagą wsłuchiwali się w słowa Pani Starosty oraz Rodziców, ale największe drżenie serc wywołało przemówienie Pani Dyrektor Alicji Borkowskiej zakończone tradycyjną formułą: „Poloneza czas zacząć”.

Polonez przygotowany przez Panią Dominikę Borys dostarczył widzom wielu wzruszeń, czego dowodem były zarówno ogromne brawa, jak i ocierane ukradkiem łzy szczęścia. 

Kolejnym punktem części oficjalnej były płynące z głębi serca podziękowania młodzieży dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli oraz zaproszenie do walca. W czasie, gdy nauczyciele i zaproszeni goście schodzili z trybun, Oliwia Senkowska zaśpiewała piosenkę Michała Szpaka. Następnie konferansjerzy zapowiedzieli kabaret i ustąpili miejsca na scenie swoim artystycznie uzdolnionym kolegom i koleżankom. Historie opowiedziane przez gimnazjalistów w zabawny sposób nawiązywały do szkolnej rzeczywistości, ale tak naprawdę również daleko poza nią wychodziły dzięki  powołanym do życia postaciom literackim: Jurandowi z „Krzyżaków” i Zosi z II części „Dziadów”.

Cała część oficjalna zakończyła się piosenką Roksany Węgiel zaśpiewaną po mistrzowsku przez Martynę Bogucką i wystrzałami konfetti.

Uczniowie wraz z dyrekcją, wychowawcami i wszystkimi nauczycielami przeszli na inną część sali, gdzie już czekał na nich poczęstunek.

Około godziny 21.00 na sali pojawił się pyszny tort.

Beztroska zabawa trwała do północy, a kilka chwil przed końcem balu gimnazjaliści wraz z nauczycielami i rodzicami zatańczyli belgijkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przedstawiamy osoby szczególnie zaangażowane w organizację balu gimnazjalnego 2019:

Rodzice wchodzący w skład Komitetu Organizacyjnego:

p. Wiesław Patyjewicz, p. Anna Karcz, p.  Agnieszka Brudnowska,  p. Tomasz Czajkowski oraz p. Bernard Adamowicz

Wychowawcy:

p. Agnieszka Umer, p. Joanna Lis, p. Agnieszka Jamroż i p. Joanna Szabat

Nauczyciele:

p. Dominika Borys (układ choreograficzny poloneza) i p. Anna Jańczuk (dekoracja hali)

Konferansjerzy:

Maja Pudłowska, Karolina Germańska, Stanisław Adamowicz i Marek Pokrywka

Aktorzy:

Uczniowie III ag  

Julia Bazan

Martyna Bogucka 

Wiktoria Brudnowska

Julia Hojda

Amanda Kucyk

Patrycja Panas

Wiktoria Szopińska

Anna Szymańska

Oliwia Kuczewska

Uczniowie III bg

Wiktoria Skoczylas

Ada Nowosad

Maja Pudłowska

Małgorzata Staniak

Aleksandra Tomicka

Damian Skiba

Mikołaj Wroński

Uczniowie III cg:

Sylwia Kaczor

Emilia Kociach

Oliwia Senkowska

Julia Szelezin

Dominika Niemczyk

Paulina Kamińska

Stanisław Adamowicz

Michał Tymecki

Karolina Stolarczyk

Uczniowie III dg:

Kamila Kamińska

Karolina Woźniak

Wiktoria Poliszuk

Kacper Janczuk

Angelika Łazorczyk

Dorota Ciężka 

Wsparcie techniczne:

Paweł Tarnawski i Mikołaj Ślażyński

Radio RTM Staszic:
 
Aleksandra Dzirba i Wiktoria Malinowska
 
Zdjęcia: 
 
Kacper Osiński.

 

tekst i fot. ZS nr 2