Otwarcie nowego Punktu Caritas przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie

Dzięki Dyrektorowi Caritas ks. Marcinowi Jakubiakowi, w dniu 8 marca 2020 roku nastąpiło otwarcie nowego Punktu Caritas przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Poświęcenia dokonał ks. proboszcz Wiesław Oleszek, który jednocześnie podziękował wolontariuszom, kobietom i mężczyznom, za ich trud, czas, bezinteresowną służbę.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Parafialny Zespół Caritas i Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

 

***

 

Dziel się dobrocią i miłością z innymi

Nie można dawać tego, czego się nie ma. Żeby móc dawać miłość, musimy ją w sobie mieć. Miłość to znaczy dawać siebie innym, nie oczekując niczego w zamian. Czas poświęcony innym nigdy nie jest stracony, o tym doskonale wiedzą nasi wolontariusze Caritas.

Wolontariat, posiada swój głęboki, ponadczasowy sens i w każdej epoce jest on dla społeczeństwa prawdziwym błogosławieństwem i darem szlachetnych serc. Służba w wolontariacie, to wybór, który czyni człowieka wolnym, a zarazem otwartym na potrzeby innych. Ten wysiłek daje nam wolontariuszom moc, by uwierzyć, że jest ktoś, kto Cię potrzebuje, czeka na Ciebie, na Twoje dobre słowo, uśmiech, rady, to że Jesteś, nieważne gdzie.

Ważna dla nas jest Twoja obecność – ona dodaje nam skrzydeł by dzielić się dobrocią i miłością z innymi.

 

tekst i fot. Wolontariusze

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Caritas Dzień Babci i Dziadka

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Spotkanie wolontariuszy Caritas z seniorami